| lovefan a întrebat:

In cat timp poti sa slabesti un kg? As dori un mod de a slabi rapid, insa nu as vrea diete stricte. Ceva ce poate fi urmat si de un copil de 13 ani. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu mai manca dupa ora 19, nu mai bea sucuri acidulate cu tone de zahar, redu pe cat posibil painea, pastele fainoase, ciocolata si dulciurile.Si fa multa miscare.Nu stiu in cat timp slabesti! Fa o experienta timp de o luna si o sa vezi!

5 răspunsuri:
| RoooneyThePuf a răspuns:

Ssa nu mai mananci dupa ora 18-19 decat vreun mar-2, sau alt fruct care-ti place. Dar nu in excces! Redu dulciurile, incearca sa ai 3 mese pe zi...cam pe la aceleasi ore, dimineata sa mananci mai bine, si la pranz, apoi seara ceva mai usor, sa faci sport(alergat, mersul pe bicicleta, pe role)
Eu cand eram indragostita si nu mancam mai nimic, ...intr-o saptamana am slabit 1 kg si vreo 400g big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| LiOr a răspuns:

Dimineata- doua oua facute ochiuri fara ulei+ 120 g branza de vaci+o felie paine integrala prajita+un mar
Pranz-doua felii de paine integrala + 60 g carne de pui+ salata verde fara ulei+ 20 g fructe uscate
Seara- 100 g carne+ un cartof copt+200 g legume fierte+un iaurt dietetic
Intre mese apa sau ceai

| ela_9708 a răspuns:

Stiu o dieta numita''balerina'' slabesti 1kg pe zi:
8:00-2 oua fierte
10:00 1 pahar suc de rosi
12:00 1 felie paine prajita sau 1 felie sunca
16:00 1 mar
18:00 1 portie ovaz cu lapte
slabesti in kg in fiecare ziwinking:*

| lovefan explică:

Sall din nou. Ela, ceea ce mi-ai spus tu are efect, adica vreau sa spun, ai facut o proba? Sincer, mi se pare imposibil si uimitor sa slabesti 1 kg pe zi cu o asa dieta usoara.

| byanca_7566 a răspuns:

Nu trebuie decat sa faci multa miscare si o sa vezi