| XutZu1997 a întrebat:

Cum poate slabi un copil? fara diete

6 răspunsuri:
| ButterflyWings a răspuns:

Multa miscare in aer liber. Evita cat mai mult ciocolata si dulciurile pe cat e posibil...

| ButterflyWings a răspuns:

LadyZuza -pentru parinti >copil ramai si la varsta maturitatii. Aici e vorba de excese, am spus clar sa evite pe cat posibil, nu sa interzica. Pe vremea bunicilor nostri cand zaharul era un lux iar ciocolata o raritate, copiii nu aveau energie sau memorie? Acel zahar, mult mai sanatos il poti obtine si din fructe. Mi se pare mult mai inteligent acest lucru decat sa indopi copilul cu zaharuri rafinate, colorate si aromatizate, conservate si pline de E-uri. Iti dau voie sa ma contrazici in continuare...

| ButterflyWings a răspuns:

Cred ca am fost destul de clara, reciteste si ia aminte! E scris in limba Romana totul.

| LadyZuza a răspuns:

Sport! il dai la diferite sporturi : dans, inot, tenis de camp, fotbal! e usor si trebuie sa-l/s-o contrazic pe BitterSweet, e foarte gresit sa nu dai copiilor dulciuri, copilul de cand merge la scoala nu poate fi lasat fara dulciuri, deoarece invata si zaharul ajuta la memorie si concentrare dar mai ales la energie! lasa copilul sa manance ce vrea el dar du-l la sport, e simplu!

| LadyZuza a răspuns:

Nu spune nimeni sa-l indopi cu dulciuri dar intereseaza-te si afli efectul!

Răspuns utilizator avertizat