| Ioana_Yoana_1992 a întrebat:

In legatura cu firma Royal Fly Agency: a mers cineva pana la capat? Adica ati platit taxa de 200 de euro si apoi ati fost contactati pentru prezentari, sedinte foto si ce v'au mai promis? Astept raspuns! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| ellutza a răspuns:

Este teapa, la fel ca si celelalte agentii de genul acesta, care cer sume mari de bani petru albume minciuni etc. Mda am ras cu lacrimi cand am vazut pe site-ul lor ce modele au la amatori, deci faci pe tine. cauta pe google o sa gasesti o gramada de lume tzepuita de ei. Eu m-am pacalit la Suceava, mi-am inscris fetita si dupa ce am dat 70 ron cica taxa de inscriere suna apoi vai copilul dumneavoastra a fost selectat pentru prezentarea de la mall. ne-a chemat cica la repetitie si sa le face cateva poze copiilor "selectati", care de fapt erau acolo toti care au platit taxa, jumate din ei nu aveau vreo treaba cu asa ceva, cam batuti de soarta dar nah. S-a facut o "prezentare" de 5 minute la mall, dupa care ne zice sa mergem acasa si sa asteptam telefon. Suna cucoana si zice vai stiti trebuie sa veniti sa vorbiti cu seful despre albumul de prezentare si ba bla. Deja mi-am dat seama ca sunt tzepari mincinosi. Intr-adevar in cateva zile sediul a disparut in neant. Am inteles ca au fost cativa care au platit cei 200de euro. Mie imi pare rau si azi de cei 70 de lei mai bine iesem cu fata la pizza si la muzeu de banii astia. Niste hoti, sa nu aveti incredere.

| MrSoapte a răspuns:

Cunosc vreo 4-5 fete care s-au fript in felul asta!
Te abordeaza pe strada, te invita intr-un birou, iti prezinta planuri si iti arata cataloage cu alte fete...te trimit la un studio foto unde-ti fac maxim 10 poze, platesti o taxa de vreo 200 euro si, gata!
Nu te mai suna nimeni, nu te baga nimeni in seama!