| Botix a întrebat:

Fetele... vreau sa ma ajutati si pe minebatting eyelashes. Maine fiind 1 martie. vreau sa fie o zi mai speciala...si m-am gandit sa-mi fac bucle. Dar problema este ca am parul lung pana la fund si nu prea rezista buclelesad. degeaba dau cu fixativ. Aveti alte idei?:-s

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

@annemary, daca face ce zici tu, isi poate lua adio de la podoaba ei capilara. Da`ti cu spuma, si cu fixativa [taft,- cel albastru]. thinking

| annna a răspuns:

Cu bigudiuri ce zchee hee

| geany98 a răspuns:

Eu zic sa ti-l faci cu bucle doar parte de sus si restul sa til lasi pe spate iar partea cu bucle sa til aranjezi mai special

| oanacatalina a răspuns:

Poţi să îl pui pe "moaţe" (dacă ştii cum se procedeaza) si sa îl dai în prealabil cu spumă, s-ar putea să funcţioneze. Daca e şi nevopsit părul, atunci este şi moale, deci nu ştiu cum o să-ţi reziste. E tuns in scări?

| myhaelcikkk a răspuns:

Eu tot inainte aveam paurl lung... si mil faceam ore in sir cu bukle. ma straduiam mult si tinea cel mult 2 ore, plus ca la mine era des. peurma arata parca nu l-am pieptanat. daca vrei sa tina poti doar sa de duci la coafor sa til faca cu un aparat special (difuzor) si asa o sa tina.

| annemary_6392 a răspuns:

Mai bine il faci cu placa. spala-te pe cap ca sa fie ud si usuca-l cu placa. crede-ma va tine! doar sa ai o placa buna care sa nu arda parul prea tare sau mai bine chiar deloc. revenind spala-te mai intai ca parul sa fie ud si usuca-l cu placa, dar daca ai parul lung va trebui sa te misti repede, sa nu tii prea mult intr-un singur loc deoarece parul se va usca si nu va fi la fel de ondulat peste tot daca nu vrei asta. apoi puneti fixativ. eu una sper safii foarte CHIC de 1 Martie. SUCCES!

| veronica33311 a răspuns:

Din punctul meu de vedere da nu o sa reziste dar daca il dai cu fixativ cred ca da-o sa reziste happy.