| R0011 a întrebat:

In seara asta vreau sa-mi fac niste suvite cu metoda albastru de metil si Castelani, dar problema e ca nu prea stiu cum sa procedez. Ati putea sa-mi dati niste sfaturi?; o3 Mentionez ca am parul saten mai inchis si nu cred ca s.ar vedea foarte bine, exista vreo metoda sa ma decolorez putin acasa? Multumesc!:*

4 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Eu azi mi-am vopsit părul verde cu albastru de metil.
Pentru şuviţe doar, amesteci puţină soluţie (câteva picături) cu apă într-un recipient, înmoi periuţa/vata/bureţelul în soluţie şi îţi dai pe şuviţa de păr dorită, care trebuie să fie udă să se prindă mai bine culoarea. După ce ai terminat, îţi usuci părul şi gata.
Ai grijă să porţi un prosop mai vechi sau pe care eşti dispusă să-l arunci pe umeri prins cu o clamă şi să porţi mânuşi, pentru că ambele, şi albastrul de metil şi tinctura Castelani pătează.

| Quanah a răspuns:

Se vor vedea la soare, fii fara grija. Si nu trebuie o metoda anume pentru a-ti face suvite. Eu mi-am facut dupa cum m-a taiat mana, si am fost mai multumita decat daca stateam sa ma gandesc unde sa pun vopseaua happy

| R0011 explică (pentru Quanah):

Ma refer si la fatul ca nu stiu cum se aplica. Pe parul ud sau uscat? Torn direct solutia pe par sau trebuie mai intai sa inmoi vata sau ceva si dupa sa aplic pe par?