| мαrrýиєlα a întrebat:

Buna!. In ultima vreme nu prea mai mananc asa mult, mananc foarte putin daca mananc si beau foarte mult energizat si am doar 13 ani. Este ceva grav, o sa slabesc? O.o

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| QuiPp a răspuns:

La doar 13 ani este ceva grav, trebuie sa ai la aceasta varsta un stil de viata sanatos, nu ai nevoie de slabit la 13 ani, avand in vedere ca esti in crestere ^^.

| Iulia100rock4ever a răspuns:

Daca bei energizat risti sa nu mai cresti in inaltime. Unei tipe i s-a intamplat.Nu mai bea energizant. Mananca sanatos(3mese si2 gustari)alearga 30 minute, fa 50 de abdomene pe zi, fa-ti abonament la sala, inoata
sper ca te-am ajutat!
Funda?

| eeu619 a răspuns:

Nu e bine sa mananci foarte putin si sa bei energizant, renunta la bauturile acidulate(MAI ALES LA ENERGIZANT), nu mai manca paine, fa 30 min de sport dimineata si 30 seara,mananca putin si des si inainte de fiecare masa bea o cana mare de apa,asa o sa te simti plina si nu o sa mai mananci asa de mult,bea ceai vede(FARA ZAHAR), nu manca cu sare si ulei, mananca MULTE legume si fructe, primele zile o sa poftesti la una si la alta dar te obisnuiesti, unele magazine au batoane pentru slabit cu ciocolata si alte daste sunt ieftine 2-4 lei, sper ca te-am ajutat:***
Funda?

| Al3xByanca a răspuns:

Hey. Eu am 15 ani si nu cred ca la varsta asta ( foarte frageda) este nevoie sa fii slaba, eu cred ca trebuie sa ai un stil de viata sanatos, nu sa bei energizant Eu fac sport dimineata si seara (pentru a nu te plictisi poti face asta cu niste prieteni) Mananc sanatos si incerc ca nu fac excese ( dulciuri...)La mine functioneaza si la multe alte colege! Sper ca te-am ajutat!