| DorianMgR a întrebat:

Salut, am 18 ani,1, 77 si 82 de kg merg la sala de un an si ceva dar in ultima vreme ma ingras intr-una chiar daca mananc putin... poate cineva sa ma ajute cum sa slabesc adica ce sa mananc pe zi si cat cardio sa fac... stiu ca trebuie sa ard mai multe calorii decat mananc dar sugerati-mi voi ce sa mananc si cat cardio sa fac. multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Simplu. cu cat mananaci mai putini carbohidrati o sa fii mai slab.

cardio. nu te obosi cu prea mult, 20 de minute pe zi sunt suficiente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa ti o dieta echilibrata care sa contina: multe lichide, multa limonada concentrata cu zeama de lamaie mai multa, mai putina paine, dulciuri si sport/sala fara efort dupa obosire