| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Care este programul vostru zilnic [seara si dimineata] pentru ingrijirea fetei? Ce produse folositi? Va rog am nevoie de sfaturile voastrein legatura cu " Cum sa iti ingrijest tenul dimineata si seara" Cea mai buna, Funda! love struck

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

In primul rand nu folosi niciodata sapun! Foloseste doar gel de curatare(purificare) a tenului, insa alterneaza-l cu apa tonica pentru ten( o saptamana gel, cealalta masezi tenul cu o discheta din bumbac imbibata in apa tonica), toate acestea pentru ca si prea multa apa dauneaza tenului! Continui cu crema ta obisnuita de zi( eu completez si cu gel contur pentru ochi). Seara, inainte de culcare este obligatorie demachierea( chiar daca nu ai fost machiata in acea zi), deci iti stergi tenul ori cu servetele demachiante ori cu un lapte demachiant, dupa care aplici crema de noapte( si crema de ochi daca folosesti).
Mastile pentru ten se folosesc doar o data pe saptamana! La fel si exfolierea(folosesti un scrub sau un gel de exfoliere tot o data pe saptamana).

| anaisu a răspuns:

Pai eu dimineata nu ma dau cu nimic dar ma dau inainte sa ma dau cu fonde ten etc cu o crema hidratanta...seara ma spal pe fata, ma dau cu lotiune tonica pentru curatarea fetei in profunzime, dupa aia ma dau cu retin-A pentru uscarea cosurilor si punctelor negre iar dupa ce intra in piele ma dau cu crema de galbenele ca sa nu mi se usuce pieleahappy
ps: si sa nu uitam ca de 2 ori pe saptamana imi fac o masca cu iart si aspirina pentru cosuri si puncte negre( nu am multe dar incerc sa le previn si sa le fac sa treaca palea care deja le am)

succeswinking

| alice_6048 a răspuns:

Eu folosesc un gel de curatare de la planet spa, o masca de fata exfolianta de 2 ori pa saptamana tot de la planet spa si crema de zi si de noapte de la anew-avon si sunt foarte multumita.Incearca si tu

| Miniiii a răspuns:

Pai mai intai cumpara Vichi unul verde, si folosestel o data pe zi ca sa te speli si gratis in cutiuta primesti o crema pentru acnee.Nu stiu daca te ajuta dar pe mine da, nu mai am nici un cos pe fata si nici un punct negru:*