| lilboutique a întrebat:

Fetelor, voi ce produse folositi pentru ingrijirea tenului vostru? Eu am tenul mixt si de mult caut o crema buna, care sa regleze excesul de sebumsad Aveti vreo recomandare?

Răspuns Câştigător
| laura23 a răspuns:

Eu am tenul gras, cosuri multe, exces de sebum, imtelegi tu.Eu folosesc produse din gama LA ROCHE POSAY- Effaclar gel si crema Efaclar K.Sunt foarte bune insa sunt cam scumpre in jur de 60 de lei fiecare.Insa daca ai tenul doar putin gras doar un pic uleios eu iti recomand o crema de la Farmec cu extract de ceai verde si aloe, este foarte buna, regleaza excesuul de sebum. Este aceasta
http://www.icosmetice.ro/......verde.html este foarte buna.Si un gel de la Vichy http://www.webfarm.ro/vichy-normaderm-gel-de-curatare-200-ml.html il gasesti si la 100 de ml si costa 20 de lei. Deasemenea poti folosi un tonic http://www.onlinepharma.ro/......n-gras.jpg

4 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Iti recomand lotiunea lara pentru curatarea zilnica a tenului, este f buna!

| Elysssa a răspuns:

Foloseste acest gel pentru curatarea fetei de 2 ori pe zi, dimineata si seara:LA ROCHE POSAY- Effaclar gel-spuma apoi foloseste crema :La Roche-Posay - Effaclar M crema sebo-regulatoare.Eu le folosesc de aproximativ un an si sunt foarte multumita de ele! Mi-au fost recomandate de catre medicul dermatolog! Tenul meu este gras,de obicei iarna am probleme foarte mari cu tenul,cosuri,acnee,adolescenta, ca oricare sad Gelul si crema sunt oarecum scumpe, dar nu exagerat incat sa nu poti sa le cumperi. big grin Sper sa te ajute si pe tine! Merita incercate!

| Sultana_4823 a răspuns:

Peeling zilnic si o crema care sa fie lejera.

| lavinia569 a răspuns:

Buna! eu am tenul uscat si folosesc mai mult masti naturale. depinde de virsta care o ai... daca ai tenul mixt incearca esentials de la Vichy e foarte bun din spusele prietenii mele care este farmacista, crema e pentru pentru virsta de la 20 de ani in sus. in speranta ca ti-am putut fi de ajutor