Întrebare recomandată | Sylvye a întrebat:

Intrebare pentru fetele inalte (~180 cm) happy Voi purtati tocuri inalte? Eu sunt inalta si imi este cam rusine sa mai port si tocuri de 5-7 cm... Voi ati trecut peste problema asta, o mai aveti sau nu ati avut.o?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu ai de ce să te jenezi, din contră.
Dacă îţi face plăcere şi ocazia este potrivită, poţi să porţi tocurile liniştită. Înălţimea este un atu, iar o femeie frumoasă şi cu picioare lungi mereu va fi admirată (manechinele sunt cel mai bun exemplu).

| daniella9805 a răspuns:

Eu am 1.70 si mi se pare ca sunt foarte inalta desi cand stau pe langa prietenii mei imi dau seama ca nu sunt chiaaaar asa, insa oricum, chiar si atunci cand aveam senzatia ca sunt inalta purtam tocuri si o fac siacum. pentru ca ccea ce conteaza este sa port ce vreau nu ceea ce am senzatia ca arata bine pentru ceilalti. eu te incurajez sa porti linistita tocuri, insa daca o faci sa ai incredere ca arati bine pentru ca daca nu, ceilalti nu au cum sa spuna asta daca tu nu o simti. metreu conteaza parerea ta nu a celorlalti.

| JustMusic a răspuns:

Poartale daca iti palc, eu sunt inalta 1, 82, port tocuri destuld e rar da rnu ma jenez din cauza asta, eu sunt mai baitoasa si mai mut imi plac tenisii asta e singurul motiv pentru care nu port tocuri foarte des.
Nu ai de ce sa te jenezi, cel mai bun exemplu sunt fotomodelele, inaltimea trebuie sa fie minim 1, 72 la fete si ti se pare ca ele nu merg pe tocuri?
Daca iti place si te simti bine poartale nu esti singura fata inalta.
Mie in generala, findca eram cea mai inalta din clasa, imi era rusine si tot ma "cocosam" ca sa fiu mai aproape de nivelul celorlate fete, si acum nu stiu cum sa scap de asta.
Deci puneti pantofi cu toc in picioare si mergi increzatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sylvye, parerea celorlate fete nu ar trebui sa fie importanat ptu tine, te simti bine-incalta 5, 7 cm. de preferat cand iesi la o petrecere, in club...dar sa incalti zilnic ci la o inaltime de 180 e mai dificl pentru coloaa ta in principal, ce zic altii e mai putin important.
seara buna.

| ARF a răspuns:

Daca tie iti place, poti sa porti tocuri cu placere happy Spre exemplu la ocazii, cum ar fi o nunta, botez sau o petrecere, nu vad de ce nu ai purta tocuri inalte! Sa nu iti fie jena de ce zice lumea despre tine, daca tie iti place cum arati, doar atat conteaza!winking

| RennaM a răspuns:

Azi la scoala am vazut o tipa care are 175 de cm si avea tocuri de 15 cm si i stateau ff bine deci linistita poti purta

| Sarraa97 a răspuns:

Buna.Poate eu sunt cel mai bun exemplu de aici am 1.79 si da, port tocuri.De ce n-as purta? Da este adevarat prima data ma gandeam ca ce va spune lumea despre mine ca sunt prea inalta dar sa stii ca foarte multi mi-au spus ca le plac fetele inalte.Deci..da poarta tocuri nu trebuie sa iti faci probleme.Noi astea mai inalte nu avem voie sa purtam tocuri si sa ne simtim binee? Ba da! Nu mai iti fie jena!

| Pitika2580 a răspuns:

Buna sincer iti zic..eu am 1.82 si sunt foarte inalta seman cu tata de fel si port tocuri de 30 cm...si ce sa zic imi place cum imi sta chiar daca sunt mai inalta decat restul lumii "what ever" sincer conteaza sa-ti placa tie nu celorlalti laughing asa ca nu-ti mai fie rusine.

| Loriiiiix3 a răspuns:

Da. Nu sunt o fata inalta 1, 43 dar iarna sta am purtat ceva cizme cu toc si prima data ma jenat dar pe parcurs m-am obisnuit.Dar nu trebuie sa iti fie rusine doar ca nici chiar asa mari tocuri pentru ca tu esti inalta si cu tocuri..Girafaa o sa-ti spuna toti! Poti sa porti da nu asa mari Sper ca te-am ajutat.^.^ Astept funda daca tea ajutat.Mersii:^

| Kукладождя a răspuns:

EU am 1.67 si port incaltzari cu tocuri.Totul depinde de stilul de imbracaminte, de talie.EU de ex. am vazut fete si mai inalte, cu talie subtzire care purtau tocuri inalte si la care le statea destul de bine, chiar mia placut.Incearka si tu, nu te rushina defel.Succes!