| GoLoveYourself a întrebat:

Întrebare pentru fetele scunde. Voi unde găsiți mai ușor haine pe măsura voastră? Am 1, 50 si e un chin să caut pantaloni sau haine structurate (ex. sacouri, paltoane).

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Eu am 1, 52 și 21 de ani și de obicei găsesc bluze la C&A, Lc Walkiki si si la H&M am Mai gasit, dar mai greu acolo. De la Terranova știu că mi-am mai luat iarăși. Geci am găsit greu, mai ales pentru că cele scurte îmi vin toate trecute de talie și nu-mi place. In general mi-am luat geci de la Pepco, dar și la magazine simple (magazine chinezești și la mine in oraș nu avem Mall, ci sunt magazine cu haine, multe fara nume). La Textile House am mai găsit paltoane care mi-au fost bune și chiar nu se vede că au fost purtate (și prețul a fost foarte bun, bineînțeles).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Haine structurate?
Poate vrei sa spui haine scurte, ca de structurate, nu am auzit.
Iti poti face la comanda, sau te poti uita dupa haine pe site-urile internationale, unde scrie la masuri "short"
Multe din masurile internationale, au alaturi de masura cu numar si cate o litera: S, R sau L insemand Short (scurt), Regular (normal) si Long (lung).
Pentru tine, uita-te la masuri, daca sunt date in cm sau dupa aceste litere, care-s relevante.
In ce privesc cele din magazin, este simplu, intri, probezi si cumperi sau ceri magazinului sa-ti scurteze pantalonii sau sa-ti dea o masura 'scurta".

| Bizon95 a răspuns:

De la haine de copii, chiar nu e evident?

| GoLoveYourself explică (pentru Bizon95):

Am incercat si varianta asta. Uneori am gasit. Dar avand 23 de ani si totusi niste forme care nu sunt luate in calcul cand sunt croite hainele de la copii, e greu sa imi gasesc si acolo. Daca știi totuși un magazin unde sa se tina cont de lucrurile astea si la departamentul de copii (măcar la 12-14 ani) te rog spune-mi! Mersi!

| Bizon95 a răspuns (pentru GoLoveYourself):

Nu, nu stiu, imi pare rau sad

| AlicuBordeiAlicu a răspuns:

Si eu sunt scunda dar imi place sa port haine lungi si largi. Mereu le iau de la barbati, hanorace tricouri etc.

Dar in cazul tau poti sa cauti la copii, de ex. la Pepco, la fetițe.