| NOsay a întrebat:

la scoala avem o uniforma obligatorie :-vesta rosie,-blugi,-camasa, tricou, bluza albe la alegere, dar vreau sa respect regulile scolii, dar vreau sa si arat bine.Deci ce staturi de stil imi dati, ce sa mai pun (accesorii, bratari... etc). FUNDA***

Răspuns Câştigător
| adorciocolata a răspuns:

Daca vrei sa mai adaugi ceva, pune 2-3 bratari subtiri si nu prea mari (sau un ceas daca vrei) si poti purta un inel finut si mic. Iar in cap poti purta o diadema draguta. Cat despre machiaj, te poti da cu un gloss intr-o nuanta deschisa de roz, piersica sau chiar nude sau da-te cu un balsam de buze, putin blush daca ai fata palida si putin de tot rimel daca este nevoie (te poti da si cu un creion la ochi, dar atentie, trebuie sa fie un contur subtire, deci nu trebuie sa se observe prea tare). Daca profesorii sunt severi, mai bine nu te machiezi deloc. Trebuie sa fii naturala. Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Pai ia-ti vesta rosie cu o camasa alba sau albastra cu niste blugi putin mai inchisi la culoare, nu foarte largi, eventual iti poti pune si un ceas la mana ca sa arati mai elegant.

| laurik_5214 a răspuns:

Pai vezi si tu ce se potriveste dar ai grija sa nu incarci prea tarewinking