| zoey_1066 a întrebat:

Cu ce m-as putea imbraca la scoala? avem uniforma :blugi cu bluza alba si o vesta porocalie(bleah, ca la gunoieri, dar oricum eu nu o porttongue)

vreau raspunsuri cat mai multe si originale!

1 răspuns:
| Aliutza a răspuns:

Nu stiu cat de original e raspunsul meu, dar noi la scoala avem uniforme formate din pantaloni negri, la dunga (stii ce odiosi devin dupa 4 ani?), bluza alba si sacou negru, cu emblema scolii. Noi tanjim dupa o zi in care sa putem purta blugi la scoala. Ar trebui sa fii bucuroasa.
Totusi, stiu ca indiferent de tinuta, daca iti este impusa, n`o porti cu placere. Asa ca te sfatuiesc sa porti ceva decent, care face parte din stilul tau. Daca esti o tipa glossy, poti purta fuste (lungi cam pana deasupra genunchiului), rochite (fara decolteu adanc si cam tot atat de lungi ca si fustele) sau pantaloni din aceia bufanti in partea de sus (doar la fund) si stransi in partea de jos. Poti purta si tocuri. Si bluzite elegante, deosebite, dar nu foarte decoltate sau scurte.
Daca esti o tipa rock, atunci poti purta tricouri mai funky, dar nu rupte si nici blugi taiati. Poti opta pentru boyfriend jeans, daca scoala n-are nimic impotriva. Poti sa asortezi un ghiozdan cu tinte sau niste pantofi/botine/balerini cu tinte. Gasesti la Deichmann.
Daca esti o tipa sport, atunci poti purta blugi lejeri si un tricou in care te simti confortabil. Sau poti alege sa porti pantaloni din aceia, tip pantaloni de treining, dar din altfel de material (nu stiu cum se numeste).
Succes!