| AndreeaaDewww a întrebat:

la vara o sa merg in Paris, iar atunci cand merg vreau sa "cuceresc Parisul,, nu va canditi ca vreau iubit sau ceva, vreau sa fiu eleganta si rafinata, am nevoie de sfaturi legate de ce as putea purta sau cumpara!
P. S Nu conteaza pretul hainelor, doar ca sa stiti!hee hee

Răspuns Câştigător
| EaNuStieTot a răspuns:

Pai paris-ul este un oras foarte frumos si rafinat asa ca eu iti propun :
vara este cald asa ca ceva mai leger, si multe fuste de preferinta cu talie susa de culori alastru mai inchis, bej, maro, si din materiale vaporoase sau din dantela, aceste fuste le puteti asorta cu un maieu cat mai simplu sau cu un tricou ceva cat mai banal dr culoarea topu-lui sa nu fie prea stridenta sa fie ceva cat mai simplu ( bej alb albastru mov liliac ) si cu un sacou cu nasturi ca la militari sau un sacou din saten care sal asortali cu o esarfa mai transparenta cu niste imprimeuri florale si o geanta cat mai simplawinking
a doua propunere :
niste pantaloni din aceia care se poarta acum (evadati sus si stramti jos ) care sal asortati cu un top sau o blusa cu o fundita sau cu niste imprimeuri florale, in picioare de preferinta niste balerini sau sandalewinking
sper ca-ti va folosi sfatulhee hee

20 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Stii ce iti zic eu? Am stat la Paris ceva timp si nu este chiar asa cum se aude,adica lumea este normala,se imbraca normal si eleganta gasesti doar seara prin unele locuri, asa ca : imbraca-te cu ce ai din Romania si in luna august sunt cele mai mari reduceri din PARIS la haine, incaltaminte, ochelari... te duci pe Champ Elysee si cu cateva sute de euro (3-400) iti cumperi o valiza de haine! big grin Intrebam de doua ori vanzatoarea daca ala de pe eticheta este pretul real pentru ca de la.200 euro o pereche de blugi o cumparam cu 15-20 euro.si multe altele

| picard a răspuns:

Ba eu cred ca esti in cautarea unui iubit big grin hainele pentru femei sunt un mijloc de atragere sexuala desi probabil o sa protestezi/protestati si o sa spui ca te imbraci doar pentru tine nu pentru altii... e doar o mica parte a adevarului. e felul vostru de a exprima (mai mult sau mai putin inselator si la un nivel mai mult sau mai putin constient) ca sunteti in cautare de material genetic si desigur disponibile si dornice big grin dar sa revenim la oile tale"pariziene din "Marele Bucuresti! inainte de a-ti da un sfat vestimentar (lucru pe care de altfel nici nu am sa-l fac atata vreme cat nu iti cunosc dimensiunile (ideale sau nu big grin) sau nu primesc o poza cu tine cat mai sumar imbracata de preferinta (fara a depasi limita decentei care intre noi fie vorba este foarte flexibila laughing ) Asadar, imi lasi impresia ca doresti o noua si complet diferita garderoba... doar pentru ca te duci la Paris. Mie chestia asta imi miroase a prejudecata, nesiguranta si lipsa unei personalitati definitivate. prin urmare draga mea problemele tale sunt mult mai mari decat ce o sa porti pe strazile orasului luminilor! eu iti recomand sa nu iti faci o upgradare totala dpdv vestimentar pentru ca o astfel de schimbare completa fara o schimbare a statutului social nu este deloc privita cu ochi buni. fireste in paris nu te stie nimeni asa ca whistling In cele din urma cel mai bine ar fi sa cauti sa nu iesi prea mult in evidenta nici in bine nici in rau. un costum de camuflaj kaki sau unul albastru ar fi perfect! laughing)) dar fiind vara n-ar strica un costum de baie de camuflaj big grin sper ca te-am ajutat happy

| picard a răspuns:

Aoleu, deja ma iei cu "draga"?! si spuneai ca nu cauti un iubit! 13 ani zici... asa s-ar explica personalitatea ta inca neformata dar nu si dorinta de a cuceri parisul! sau esti un caz precoce?batting eyelashes mai, eu vad ca intr-o intrebare de-a ta spuneai ca ai 18 ani big grin daca intr-adevar ai 18 ani sa stii ca inca mai astept poza aia rolling on the floor oricum daca ai 13 ani atunci e grav, se duce de rapa tineretul. Macar cunosti limba franceza? stiu ca vestimentatia e un limbaj universal dar totusi laughing)

| picard a răspuns:

rolling on the floor)))) mor nu alta! in ce lume cruda traim! te simti mai bine acum ca am ramas singur pe lume fara un prieten in umarul caruia sa gasesc un sprijin? cata rautate exista in sufletul ala al tau de 13 ani...
P.S. nu baga in seama rautatile lumii, daca tu vrei sa dai gata parisul o sa reusestismug si ca sa stii: n-am nevoie de prieteni pe TPU... cei din viata reala sunt mult mai buni happy
P.S. 2 cum arata sora ta? smugbatting eyelashes

| picard a răspuns:

straight face probleme cu controlul maniei?batting eyelashes sau stima de sine scazuta big grin sau poate ambele laughing)) auzi stii ce? nu mai proiecta asupra mea defectele tale! auzi la ea, impertinenta, eu bou pervers! Fantastic domnule, fantastic! micuto, nu mai pune la suflet toate astea, o sa imbatranesti prematurbatting eyelashes

| picard a răspuns:

"da-te"? "micut-o"? te rog invata cum se scrie in limba romanabatting eyelashes dupa aceea poti sa ma faci coist cat vrei happy esti irezistbila cand te enervezibatting eyelashes

| picard a răspuns:

Draga mea micuta... termina mai intai clasa a 7a sau a 8a sau mai bine termina de citit manualul de lb romana si dupa aceea o sa afli cum se scrie sau nu "micuto"batting eyelashes ok? cat despre "da-te" ala al tau... expresia e "du-te dracului"happy Analfabetul nu stie sa scrie. Cred ca voiai sa spui "agramat"! Asa ca am sa iti intorc complimentul, corect de data asta happy pe zi ce trece (pe masura ce iti citesc posturile) tot mai mult drag prind de tinebatting eyelashes sa ma cauti cand o sa implinesti 18 ani!

| picard a răspuns:

whistling nu ma pot abtine... dar pedofil pervers e un pleonasm big grin parerea meabatting eyelashes Nu te mai supara atat happy Sa ne trimiti o vedere din Paris! XOXO

| picard a răspuns:

Au revoir ma petite chou-fleur! vorbele tale m-au ranit nespus. Jet oceanic, ratat, pensionar ruginit... mi-au strapuns inima rasucindu-se in ea, mutiland-o cum nu-ti poti inchipui. Ai reusit prin cateva cuvinte aruncate fara discernamant sa-mi faci viata mai amara, mai neagra si mai dureroasa. Esti o persoana cu un suflet mic, negru si urat! Daca vrei sa-mi demonstrezi contrariul astept vederea aia de la tinebatting eyelashes Si app, n-am prea inteles faza cu creierul second hand... oi fi eu ruginit dar tu esti cam penibila cu fazele astea, m-am pisat pe mine de ras de cat de ridicola ai fost rolling on the floor Glumesc! NU pune la suflet! Esti o scumpa si noi te iubim! asa cum esti >big grin

| AndreeaaDewww explică:

''Draga,,Picard,nu caut iubit avand in vedere ca am 13 ani, nu primesti nicio poza de la mine si SA TE IMBRACI TU IN COSTUM DE CAMUFLAJ!

| AndreeaaDewww explică:

1.Intrebarea aia a pus-o sora mea, stiu franceza, fac meditatii de la 5 ani la franceza, mie nu-mi plac ratatii fara viata ca tine si neformatat e creierul tau si esti scos din lista de prieteni!

| AndreeaaDewww explică:

Si Picard, esti primul de pe TPU care nu are niciun prieten, exact ca toti ratatii din aceasta lume!

| AndreeaaDewww explică:

Auzi,du-te dracu de bou pervers si mare minune ca ai si tu prieteni, probabil la fel de amarati ca tine!

| AndreeaaDewww explică:

Eeee cur,micut-o sa-i spui lu' mata si mai abtine-te cu toate comentarile tale de om fara viata si mai da-te dracu, ca eu n-am chef sa vorbesc cu coisti ca tine, pa!

| AndreeaaDewww explică:

Tu,imi spui mie cum se scrie?! Analfabetule, nu se scrie date si nici micuto, ce scoala de retardati ai urmat?

| AndreeaaDewww explică:

Si tot pervers ramai!

| AndreeaaDewww explică:

Auzi,daca tot nu-ti comvine nimic,nu mai scrie aici,eu nu ti-am cerut parerea in legatura cu nimic,nu te mai baga,ca n-am chef sa imi tot apara postari din astea,mai lasa-ma in pace, nu ma intereseaza parerea ta de pedofil pervers si nicio intrebare sau raspuns, replica din partea ta! Veziti de amarata ta de viata si lasa-ma in pace pe mine!

| AndreeaaDewww explică:

Auzi,jet oceanic,ca nu primesti nici o vedere de la mine,ratatule,pensionar ruginit si cred ca ti-ar trebuie o operatie se extractie a creierului,ca din pacate creierele second hand nu tin mult, exact ca al tau, au revoir!

| AndreeaaDewww explică:

Stii cat ma intereseaza pe mine ce spui sau ce crezi despre mine,plus ca tu ai inceput cu treaba asta si e vina ta!
P.S: Stiam ca-s o scumpa inainte sa-mi spui tu,si m-a pus pe ganduri faptul ca a venit de la un lovit de soarta ca tine, dar sa stii ca nu am pus la suflet deloc, chiar ma amuza faptul ca esti asa un disperat!=D

| gr3u a răspuns:

Aici nu este imputita aia de tara este occident,este locul unde nu conteaza cum esti imbracat, conteaza doar sa te bucuri de viata, cunosc francezii cu foarte multi banii si se imbraca din piata...lasa-tii figuriile cand iesiti din Romania ca nu intereseaza pe nimeni daca esti imbracata frumos sau urat...cam atat am avut de zis, si-apropo poate da-i o cafea cand ajungi ca ai banii ca doar vii din Romania