| snowpark a întrebat:

Buna lume
Știe careva cât sunt de eficiente produsele de slăbit de la Slimjoy?
Adică arde grăsimile precum se lauda în reclame?

4 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Oamenii ar face absolut orice pentru a slabi, absolut orice, in afara de singura și unica metoda de a slabi.
DEFICIT CALORIC+ ARS PESTE CE CONSUMI. Este atât de simplu.
Cine ar face o reclama proasta la un produs.

| Frank51 a răspuns:

Produsele de slăbit nu ajută la slăbit, sunt doar făcute pentru a face bani.

Slabitul(din grăsimea corporală) se face când insulina din sânge scade sub un anumit nivel, iar asta se întâmplă după vreo 4-5 ore după ce mâncăm. Pentru eficientizarea procesului se poate mânca sărac în carbohidrați, și limita numărul de mese pe zi.

| Nirvanaaa a răspuns:

Încearcă cu deficit caloric, adică mănâncă mai putin. Astfel corpul folosește rezerva energetica în exces ( adică tesutul adipos).
Astea nu sunt eficiente, e doar marketingul de ele. Bă mai rău, pot da și efecte adverse așa ca încearcă cu metoda clasica.

| TheStrategist a răspuns:

Ca să slăbești trebuie să fii în deficit caloric și să faci sport.