| JustMimi94 a întrebat:

Metoda de ingrasare eficiente, stie careva?

Răspuns Câştigător
| fany22 a răspuns:

Posibil sa fie si asta, dar sfatul meu este sa respecti ce am scris mai sus, si in general, nu mai pune la suflet tot ce te supara-fii un pic mai nesimtita...ca viata dupa cum vezi este plina de surprize!
Important este ca tu sa fii sanatoasa si iubita!
In rest nu mai conteaza!

15 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

McDonald's,KFC...etc.Le faci vanzari, mananci ceva cu gust bun si te ingrasi din cate am auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aoleu,o sa fie geloase femeile grase pe tine daca vad ce ai scris.laughing Eu zic sa nu cauti sa te ingrasi, va veni si perioada cand te vei ingrasa.Sa nu scapi de sub control si apoi sa regreti asta. In fine,ca raspuns, poti manca dulciuri, si ce iti face pofta in general, fara stres, suparari sau nervi. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea incerca niste mancare nesanatoasa gen mancaruri unsuroase, dulciuri in exces, fast food, dar si o dieta bogata in carbohidrati te-ar ajuta mult.

| Blackyuu a răspuns:

Mananca multe dulciu, paine, chiar si suc [pepsii] si daca poti mananca de la McDonald's cat mai des.

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Mananci mai multe dulciuri, biscuiti, prajituri, paine, insa fara a te indopa la propriu. in 3-4 saptamani se vede rezultatul.Te cantaresti saptamanal ca sa nu scape de sub control. Succes!

| fany22 a răspuns:

Am mai auzit una"metoda de ingrasare?"...ai rabdare cad vei mai imbatranii, ai sa vrei sa slabesti si n-ai sa mai poti! ...asa ca traieste-ti viata, cu un program echilibrat si mese regulate!
Importantat e-sa fii SANATOS!

| JustMimi94 explică (pentru fany22):

Pai da.ce ti se pare asa anormal ca am zis "metoda de ingrasare"? daca sunt prea slaba, ce ai vrea sa fac? sa slabesc?

| fany22 a răspuns (pentru JustMimi94):

Daca nu sant indiscret, spune-mi si mie varsta, inaltime si greutatea...pentru avedea daca intr-adevar esti slaba...

| JustMimi94 explică (pentru fany22):

19 ani...1.70...47-48 kg

| fany22 a răspuns (pentru JustMimi94):

Din pacate, dupa greutatea care o ai, tu mananci numai Vinerea? mai lasa calculatorul, ..si cu un regim fara restrictie, ai sa reusesti sa pui cele 5-10Kg necesare inaltimii tale... oricum stai linistita,pe parcurs ai sa iei si in greutate,deocamdata nu ai greutati,pe masura ce te maturizezi, te casatoresti, vin copii, si dupa aceaa ai sa vezi ca o sa te ingrijorezi ca nu mai poti slabi...
Asa ca Mimi(banuiesc) nu -ti face nici cea mai mica problema, tu sa fii sanatoasa si iubita!
Numai asta conteaza!

| JustMimi94 explică (pentru fany22):

Mananc normal.pe timpul zilei...dar niciodata nu iau micul dejun. oare asta sa fie problema? si ma consum si f mult...pt orice lucru minor.asta-s eu

| JustMimi94 explică (pentru fany22):

Da,asa e...o sa tin cont...dar o sa fie cam greu sa ma schimb ca asa-s eu..mai suparacioasa.

| fany22 a răspuns (pentru JustMimi94):

Si funda, cui e-o dai?

| fany22 a răspuns (pentru JustMimi94):

Posibil sa fie si asta, dar sfatul meu este sa respecti ce am scris mai sus, si in general, nu mai pune la suflet tot ce te supara-fii un pic mai nesimtita...ca viata dupa cum vezi este plina de surprize!
Important este ca tu sa fii sanatoasa si iubita!
In rest nu mai conteaza!

| DopeNope a răspuns:

Ia-ti un aparat de sendvisuri si mananca 5 pe zi si in o saaptamana vezi rezultatul... ca eu asa m-am ingrasat

| JustMimi94 explică (pentru DopeNope):

Am aparat.o sa incerc..multumesc.