| Bijou15 a întrebat:

M-am gandit sa imi pun piercing in buric, dar in acelasi timp am abonament la sala si ma gandesc ca voi fi nevoita sa ma opresc pentru a nu forta prea mult zona abdominala, unde implicit va fi piercingul... cineva care are, si stie sa imi spuna daca intr-adevar doare facand efort cu partea aceea.
Multumesc anticipat :*!

Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Daca iti pui piercing iti guresti doar pielea nu si muscii abdominali.
Deci nu exista vreo problema.
Poate doar in primele 4-5 zile cand ar trebui sa iti lasi pielea care a fost gaurita sa se vindece.

2 răspunsuri:
| MrFlavyus a răspuns:

Nu stai cu piercingul cand faci sport

| Evelyne21 a răspuns:

Bijou15,eu am pierce de 1 an jumate si intr-adevar cand l-am facut zona buricul a devenit mai sensibila la atingere, miscare pentru 2-3 luni cel putin (asta in cazul meu).La mine s-a vindecat complet in aproximativ 7 luni. Eu te sfatuiesc sa faci o mica pauza de la sala pentru o vindecare cat mai ok.