| MititiCa a întrebat:

Bunahappy.
M`am gandit sa`mi fac un plan alimentar pe 5 zile, in care as vrea sa slabesc, si vreau sa aud si parerea voastra sa vad daca ar functiona [nu de alta, dar nu vreau sa il tin degeaba, si sa nu apara rezultate]:

ziua 1: fructe de orice fel+ foarte multa apa

ziua 2: legume de orice fel [ de ex 2 cartofi copti cu putina sare, o salata de rosii etc] pana la ora 6 + foarte multa apa

ziua 3: fructe si legume +apa multa [tot pana la ora 6, eventul daca mai imi este foame, mai iau un mar dupa ora 6, sau beau un pahar de apa]

ziua 4: lactate si legume [dar un pahar de lapte sa zic, sau o branzica de vaci cu o rosie] +apa

ziua 5: si ultima, pot sa mananc tot ce am avut voie in cele 4 zile de regim, DAR moderat si in cel putin 6 mese pe zihappy + apaaaa

deci, cine se pricepe, ce ziceti, ar merge? as slabi vreo 3-4 kg?batting eyelashes. si daca ati mai avea ceva de adaugat, mai dati`mi idei, mersi

ofer funda celui mai bun raspuns numai bine:*

Răspuns Câştigător
| Anailyn a răspuns:

As vrea sa fac o precizare. Nu stiu exact care sunt toate dar stiu ca bananele ingrasa. Si inca ceva, fructele care nu te ingrasa pot fi mancata la orice masa a zilei(chiar si seara) Dar pe langa dieta aceasta ar fi bine o ora seara de sport (si sa nu fi prea indulgenta cu tine). Sportul e mama sanatatii si a tuturor dietelor. Poti face un regim de sport. De ex in prima seara fac 20 de abdomene si sa alergi un 1 km in cartier, a doua seara faci 40 de abdomene 800 m in cartier, a-3-a faci 60 de abdomene si 600 de m in cartier, a-4-a faci 80 de abdomene si 400 m iar in a-5-a seara 100 abdomene si 200 m. Dupa ce termini regimul ar fi bine cate 10 abdomene sa mai faci in fiecare seara pentru a te mentine si putina miscare 50-100 m alergat. Asta a functionat la mine, si in acele zile am mancat normal(dar fara grasimi) si a functionat. Insa eu nu am mai mancat fast food 3 luni si dulciuri foarte putin si rar, iar acum sunt ok. Si mai fac uneori abdomene seara cand mananc cam mult in acea zi. Eu iti urez bafta dar ai grija nu te infometa, dupa aceea vei devasta frigiderul si nu ai rezolvat nimic.

5 răspunsuri:
| Anailyn a răspuns:

Si sa mai fac o precizare: Dupa aceea sa nu mananci mult dupa ce termini cura, nu ai rezolvat nimic, si sa te tii serios de treaba. Eu m-am tinut de faza cu alergatul si a mers. Dupa parerea mea, ai slabi linistita asa ca astept fundita

| Anailyn a răspuns:

Hei, multumesc:* da, sper sa functioneze, oricum, daca ai grija de ce mananci si faci sport poti sta linistita:*

| MititiCa explică:

Am facut regimu asta alimentar, gandindu`ma ce mi-ar place sa mananc mie. de obicei nu mananc mult, din nicio mancare, si maxim 2 mese pe zi, poate mai multe daca intr-adevar imi place mancarea respectiva.
am putina grasime pe burtica si m`am gandit ca in felu` asta am sa slabesc putinbig grin. sper sa mearga

| xxDudaxx a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa il mai structurezi putin, ar trebui sa iti fixezi niste ore de masa, si gustari intre mese, cam trei mese si 2 gustari, combina acest program alimentar cu sport, pentru o energie si digestie, ti-as recomanda ceaiul verde este foarte bun.

| speeder a răspuns:

Nu neglija sportul, care este complementar unei diete! Poti face zilnic alergare, abdomene, genuflexiuni etc.
Si inca ceva: nu manca imediat dupa ce ai facut sport
Bafta!