| AMC2551 a întrebat:

Buna,

Ma adresez fetelor cu aceasta întrebare, au început sa îmi apara riduri fine si as dori sa stopez îmbătrânirea tenului. Poate cineva sa îmi recomanda ceva eficient, ce a încercat si la un preț accesibil? sunt conștientă ca prețul mai mare înseamnă o eficientă mai mare, dar nu am posibilitatea sa investesc mulți bani in asta momentan. As dori ceva pentru menținerea tenului tânăr, si pentru tenul problematic, acneic.

Mulțumesc frumos!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Arăti bine la 27 de ani.

| TheGentleman a răspuns:

Cremă cu colagen. Un medic dermatolog te va îndruma mai bine și mai eficient.

De asemenea, ar trebui să te îngrijești și de aspectul hormonal, cu atât mai mult cu cât te apropii de menopauză. Există tratament hormonal și pentru asta.

Zi bună!

| dragodana a răspuns:

Salut!
Oricat de mult am vrea noi, nu putem stopa imbatranirea si aparitia ridurilor. Putem doar sa o incetinim cat vrea pielea noastra.
Creme cu colagen, retinol, Q10, niacinamida, vitamina C.
Sau botox, dar la un medic care stie ce face nu la ieftineala.
Clar trebuie sa mergi la dermatolog.

| Celdrept a răspuns:

Ești frumoasa și cu riduri, nu te mai stresa cu asa ceva.

| EliLeli a răspuns:

Botox pentru riduri. Reumpli periodic sa nu se formeze niciodata.