| anonim_4396 a întrebat:

Mă epilez pe picioare cu epilatorul. Și din această cauză mi-au ieșit fire sub piele. Din păcate le-am stors și acum am niște semne de toată frumusețea. Am fost la mare, m-am bronzat dar din păcate nu mi-au trecut urmele de pe picior. Și arată chiar foarte urât. Ceva creme care să facă să dispară cicatricile acelea?
Mulțumesc :-)

4 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Ulei de cocos row in care diluezi 3 picaturi de lavanda si 3 de ti tree de la fares, ulei esential pentru uz intern. 15 ron sticla, uleiul e undeva la 30-40 borcanul

| Sonia822 a răspuns (pentru Sonia822):

Uleiul de cocos 30-40 ron borcanul, 30 ron ti tree+ lavanda impreuna

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Cicatricile nu dispar. Sunt modificari ale structurii tesutului tegumentar care asa raman. Cel mult se estompeaza cu trecerea timpului, din pacate. Incearca sa nu-ti mai faci altele.

| Rox1234 a răspuns:

Firele pe sub piele apar si daca inainte de epilare nu ti ai exfoliat pielea.Te rog sa dai un search despre metodele de exfoliere a pielii. (scrub, un prosop uscat frecat de piele, burete aspru). Incearca crede hidratante desi nu stiu cat va functiona.Pt mine a mers sa las putin parul sa creasca mai mult, sa exfolieez si apoi iar sa ma epilez si dupa n au mai aparut fire pe sub piele.Asigura te ca epilatorul e bun si smulge nu rupe firele de par.