| anailil a întrebat:

Buna ma intereseaza daca stie cineva ce pot sa fac pentru ca imi cade parul foarte tare chiar se vede pielea capului, nu stiu ce pot sa mai fac AJUTOR

Răspuns Câştigător
| heroforyou a răspuns:

Uite,mergi la farmacie si cumpara calciu+magneziu cu vitaminaD3(3in 1)nu e mult, costa in jur de 18lei.
si eu aveam o problema asemenataore, imi cadea foarte mult parul si dupa ce am luat cate 2 capsule pe zi timp de 15zile, nu mai aveam probleme cu parul.
deci la mine era o carenta de calciu.la tine e posibil sa fie la fel, daca nu mergi la un control.
dar nu ai nimic de pierdut daca incerci mai intai cu calciu.acesta se asimileaza el in oase sau dinti.e un mineral important pentru organism.
daca vrei sa incerci varianta mea, sa revii dupa cateva zile sa ma tii la curent, sunt curioasa daca o sa te ajute.
papa

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Incearca masti cu ulei de masline.

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Si mama avea problema aceasta cu cativa ani in urma.A luat tot felul de tablete si tot nu a rezolvat.
A mers la un medic dermatoloc (in particular). Acolo a facut mai multe sedinte cu laser, plus injectii in pielea scalpului si mai stiu eu ce. Apoi acasa, avea tot felul de medicamente care trebuiau aplicate pe pielea scalpului, plus ca samponul era unul naturist, adica nu din asta din comert.
Pentru binele tau du-te la doctor.Nu are rost sa stai asa, pana ajungi cheala.
Incearca sa nu strangi parul tare cand il legi.Sa nu folosesti sampoane din comert.Afecteaza parul foarte tare.Samponul pe care il folosesc eu acum este Vichy.Ti-l recomand.Este foarte bun.Este mai scump decat sampoanele normale, dar sanatatea conteaza mai mult ca banii.
Eu sper sa rezolvi problema.Bafta!