| Seas0nQui7 a întrebat:

Buna ma numesc Cristy! Am si eu o mica nedumerire, cum sa imi fac un piercing in limba? Fara sa merg la un salon ce instrumente si unelte mi-ar trebui? Si pentru ca nu vreau sa merg am sub 18 ani si nu imi face nimeni si trebuie acordu parintilor ceea ce nu prea as vrea sa afle ai mei! Deci o fundita cine imi spune cu ce sa imi fac gaurica in limbutza si daca ma va durea! Multumesc mult! Fundita!

5 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Nu ti-as recomanda, o tipa din rusia a murit din cauza ca a incercat sa-si faca un pierce in limba singura. Si l-a facut cu un ac si anestezie improvizata, parca, s dupa o zi s-a trezit cu el infectat, si infectia s-a raspandit in tot corpul. Si a dat ortu' popii.

| Damasc a răspuns:

Esti cu capu frate? Una la mana,tu ca baiat e penibil sa iti faci,serios acum...cel putin asta e parerea mea, mi se pare de-a dreptul penala treaba, 2 la mana daca iti faci tu underground acasa la vreun tovaras,risti sa te nenorocesti pe viata,nu stii ce vena iti poti atinge + sa nu mai vorbim de riscurile de a te infecta si cate si mai cate, gandeste-te bine la acest lucru, te poate afecta serios.mai bine iti bati un tatuaj, este mult mai ok happy. Asteapta pana faci 18 si te duci frumusel la un salon in ceea ce priveste pierce-ul, parerea mea este sa nu iti faci deloc, dar daca tii musai.Bafta

| Seas0nQui7 explică:

Nu conteaza asta eu am intrebat doar cum se face? hmm

| Damasc a răspuns (pentru Seas0nQui7):

Cauti un cui ruginit in cutia cu sculte a tatalui tau,pui manuta pe un ciocanel,iti asezi frumusel limba pe masa, cuiul pe aceasta, si fu*i un ciocan cuiului.All done.

| Logic a răspuns:

Frate,nu te lua dupa toti astia, sunt doar zvonuri si chestii inventate.Chiar daca se poate intampla ceva, ia-te dupa mine si nu ti se va intampla nimic.Eu eram intr-o scara de bloc si un tovaras care mi-a zis ca stie sa dea pierce, mi-a dat dupa vreo 5 incercari pentru ca imi era foarte fricahee heeEu nu am folosit nici o anestezie,nimichappym-a durut in draci pentru ca am fost panicat(imi tremura limba),apoi m-am dus la o prietena si m-a pus sa ma clatesc cu propolis(e un tub mic)m-a usturat putin,dar nu ti se infecteaza sigurhappyCand ajungi acasa, iei gheata si bagi in gura(un cub)il tii pana se topeste(il plimbi prin gura, dedesubt-deasupra)si nu te doare deloc si nici nu se umfla.Eu mi-am dat ieri la ora 19 si azi nici nu ma doarehee heeSi in legatura cu faptul ca pot afla parintii, am prieteni care au de 4-5 ani pierce si nu a aflat nimenihee heenu are cum sa afle daca nu scoti limba si vorbesti cu gura f putin mai inchisa.Iti trebuie o branula gri de la farmacie(daca nu are gri, cauti alta farmacie)si un pierce cu tija putin mai mare prima oara, apoi vei putea schimba tija sau pierce-ul cum vrei.In legatura cu mancatul,supa o saptamana,si paine poti sa faci la masea bucatele mici, FARA LACTATE, FARA CHESTII ACIDULATE si FARA SARE.Si ca sa mai diminuezi durerea, te saruti cu cineva dupa aia vreo 30 min(vorbesc serios). Bafta, eu deja ma mandresc cu pierce-ul
P.Stongueoti manca supa(CU LINGURA).