| anna01 a întrebat:

Machiajul/cosmeticile minerale sunt intr-adevar mai bune decat cele obisnuite? Ati folosit? Exista diferente de pret/calitate etc. Ce firme sunt bune/recomandate? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Alexandra. a răspuns:

Eu nu am folosit, dar din cate am inteles sunt mult mai de calitate si nu,, strica''tenul.Cat despre firme...nu trebuie neaparat de la firme sau ceva. Poti cauta si la magazine! Succes!happy

| tputputpux3 a răspuns:

Sincer machiajele minerale is mai benefice decat machiajele normale pentru ca:nu astupa porii(lucrul asta e foarte important pentru ca machiajele care astupa porii pot cauza inroseli ale pielii); machiajele minerale reduc sansele aparitie acneei; sunt naturale(adica si femeile cu piele foarte sensibila pot purta machiajele astea; machiajele minerale acopera complet toate tipurile de imperfectiuni ale pielii; chiar si femeile cu roseata pot utiliza aceste machiaje minerale iar acestea vor acoperii complet zonele inrosite; Un alt motiv pentru care ar trebui sa incerci aceste machiaje minerale are legatura cu faptul ca acestea rezista o perioada mai mare de timp dupa ce au fost aplicate si rar au nevoie de retusuri pe parcursul unei zi

| tputputpux3 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca eu stiu doar firma "jane iredale"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cosmeticele ce au la baza pigmenti minerali ( adica roca macinata foarte fin, de diverse culori) sunt mult mai usor agreate de pielea noastra si nu produc alergii. Uite la www.beautycycle.ro vei gasi culori si fonduri de ten foarte accesibile ca pret, de ex. un fard duo pentru. ochi costa 44 lei, un fond de ten lichid SPF 15 costa 55 lei, au si garantie pe satisfactie.