| Roxana223 a întrebat:

Bună!
Mi-am cumparat ieri o crema pentru fata hidratanta numita elmiplant skin moisture, care este pentru tenul normal si gras.
Oare pot sa o folosesc daca am doar 17 ani? Pe ea scrie ca de la 20 de ani o poti folosi?
Mi se intampla ceva cu tenul daca o folosesc?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Dishka a răspuns:

Buna. O poți folosi, nu are ce sa se întâmple, plus ca produsele de la Elmiplant sunt de o calitate buna. In orice caz dacă nu ești sigura pe tine o poți folosi mai rar, adică nu neaparat in fiecare zi, la câteva zile, dar te asigur ca nu se întâmpla nimic.

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Dacă nu e pentru ten matur și e pentru tipul tău de ten, bineînțeles că o poți folosi. E normal să ai o rutină de skincare însă ține cont de faptul că e posibil să nu ți se potrivească anumite creme chiar și dacă sunt cele mai " safe " posibile. Eu aici fiind deținătoarea unui ten sensibil care o pățește și cu brand uri fără alcool, parfum, sulfați, parabeni ( ca Cerave ) Multă baftă ^^

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă nu ai tenul sensibil o poți folosi cu încredere.
Așa e regula lor pe majoritatea produselor de îngrijire a fetei scrie de la 20 de ani in sus, însă la 17 te încadrezi in aceeași categorie. O poți folosi liniștita. Dacă stii ca nu ai tenul sensibil, doar îți va hidrata fata happy. Dacă ai tenul sensibil sa ai grija însă pentru ca ai specificat ca este pentru ten normal și s-ar putea sa irite. Tu îți cunosti cel mai bine tipul de piele. happy