| fatmatosun a întrebat:

Bună.
Mi-am cumpărat niște gene false 10 lei cred că au fost.
Le-am lipit cu soluția care mi-a dat-o.
Și acum cum sa le dau jos?
Îmi rămâne lipiciul ala pe gene.

Răspuns Apreciat de Editori
| QElenaBoghiu a răspuns:

Lipiciul pentru gene false și cam tot ce înseamnă machiajul în general sunt distruse de produsele pe bază de ulei. Pentru asta poți folosi ori demachiant bifazic, ori un ulei(uleiul de cocos e foarte bun, are și proprietăți antibacteriene și având în vedere că între gene se adună mulți acarieni, cred că ajută). Îmbibă o dischetă demachiantă în produsul pe baza de ulei și ține-o câteva secunde pe ochi sau ia un bețișor pentru urechi și cu mișcări de du-te-vino, „plimbă-l" la baza genelor. Poți curăța genele să le refolosești ulterior.

1 răspuns:
| Andrei_Leia_1992 a răspuns:

La orice substanta exista un fel de diluant, cauta pe google ceea ce dilueaA cutare lucru si nu te afecteaza la ochi, eventual