| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un fond de ten de la Maybelline SkinBetter si problema este ca e putin cam prea deschis pentru tenul meu.Am tenul alb dar fondul de ten in nuanta aceasta mi-l face putin si mai deschis parca. Nu am alt fond de ten ca sa le combin. Ce ma sfatuiti sa fac? Ma dau cu el asa? Funda si vot

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce ai postat de 3 ori aceeași întrebare?
Trebuie să mai cumperi unul mai închis și combini pentru obținerea fondului dorit de tine.
Fondul de ten trebuie să-l verifici dacă este de aceeași nuanță cu tenul prin aplicarea lui imediat sub bărbie, acolo nu pătrunde soarele iar o culoare greșită nu face decât să apară ca o mască pe fața ta și vei arăta ca un adevărat măscărici.
Pa, pa.

| LoriLoL a răspuns:

Daca nu-ti permiti sa-ti iei inca unul putin mai inchis sau de culoarea pielii tale atunci foloseste o pudra cu o nuanta mai inchisa decat fondul de ten