| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un fond de ten de la Maybelline SkinBetter si problema este ca e putin cam prea deschis pentru tenul meu.Am tenul alb dar fondul de ten in nuanta aceasta mi-l face putin si mai deschis parca. Nu am alt fond de ten ca sa le combin. Ce ma sfatuiti sa fac? Ma dau cu el asa? Funda si evaluare.

Răspuns Câştigător
| Cherry56 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Fie il combini cu alt fond de ten (dar daca zici ca nu ai.) fie dupa ce il aplici te dai cu o pudra mai inchisa sau cu una potrivita cu culoarea tenului daca merge...Aaa mai poti folosi o baza de machiaj (ex: cea de la Sephora. e una transparenta) De obicei acestea au tendinta de a inchide fondul de ten.

1 răspuns:
| Rj a răspuns:

Hei! Si eu am aceeasi problema si din pacate singura solutie e sa-ti cumperi unul mai inchis si sa le combini. Sau sa te dai asa daca nu se vede foarte tare diferenta.