| aallyynnaa a întrebat:

Mi-am decolorat parul acum un an jumatate..si de atunci m-am pastrat asa, decolorand o data la 2-3 luni doar parul crescut la radacina. Am patit ca parul meu s-a ars atat de tare incat s-au rupt bucati mari din el, am crezut ca o sa raman cheala. Acum vreau sa ma vopsesc in culoarea mea naturala, dar imi este frica, cu toate ca nu m-am mai vopsit/decolorat de 9 luni parul este inca degradat. Ce sfat imi dati? Sa ma vopsesc sau nu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Si da si nu... daca te vopsesti nu mai ai voie sa-ti torturezi parul(gen placa, ondulator, feon si sa-l speli cat mai rar), dar prin adaugarea unei culori mai inchise firul de par va deveni mai gros si va arata mai sanatos.
Si eu imi decolorez parul doar la radacina o data la 2 luni si lungimea destul de degradata, dar cu masti am reusit sa-l fac sa arate cat de cat bine.Tu probabil ca ai folosit pudra si asta e cea mai dura.
Si sa-l tunzi nu e o solutie pentru ca, chiar daca rupi un fir de par de la jumatate, vei vedea ca el tot se despica.
Poti alege sa-l vopsesti ciocolatiu, saten si apoi sa-i aplici mai multe masti si va arata foarte natural si vei avea o culoare uniforma.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa te vopsesti daca parul este inca degradat, tunde periodic din varfuri sa scapi de parul degradat si poate ii aduci si o imbunatatire, ii redai stralucirea aplicand o data pe saptamana si timp de 4-5 saptamani ulei de ricin

| onlyme2851 a răspuns:

Foloseste mai bine un tratament, o masca pentru parul degradat, sau chiar ulei de richin o perioada, macar vreo doua luni. Nu ti-as recomanda sa te vopsesti acum, e prea degradat.

| oBuburuză a răspuns:

Du-te la farmacie si ia ulei de ricin trateazate o luna / o luna jumate si in timp daca ai bani poti sa-ti iei masti, balsamuri pentru regenerarea parului!