| 123456789eooo a întrebat:

mi.am facut bretonul si niste suvite acum ceva timp cu albastru de metilen(sunt blonda vopsita) si inca nu s.a dus culoarea... nu mai vreau sa mai astept ca m.am plictisit de culoarea asta si ma gandeam sa imi dau cu pudra decoloranta(stiu ca nu e indicat dar...na') peste acele suvite credeti ca se vor face blonde?(am dat cu vopsea blonda si nu a mers) vaa rog sa raspundeti daca stiti! dau fundita

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se vor face blonde dar partea proasta e ca iti distrugi parul cu pudra decoloranta

| AikkoxD a răspuns:

Depinde ce nuanţă de blond ai. Dacă e un blond-şaten sau mai deschis, decolorează-ţi şuviţele respective cu un decolorant de la L'oreal. Pudra nu prea ajută. Apoi vopseşti în nuanţa ta.
Dar ai răbdare, o să scapi de nuanţa aia, aşa mi s-a întâmplat şi mie când mi-am decolorat şuviţele să-mi iasă turcoaz. Insistă puţin cu spălatul, săpuneşte de 2 ori şi fă-ţi mască de păr o dată pe săptămână (preferabil cu lapte+ miere+ un ou crud)

| AmanoYuno a răspuns:

Decoloreaza-le si vopseste-le la loc blonde.intre opsea obisnuita si albastrun de metilen au loc diferite reactii chimice si nu se prea pot combina.

| 123456789eooo explică (pentru AmanoYuno):

Deci sigur se vor face blonde dupa? mi.e frica sa nu cumpar degeaba pudra si sa imi mai stric si suvitele+bretonul degeabaa si sa raman tot verdestraight face

| biancaaaaaaa56 a răspuns:

Pai... poti sa te decolorezi... app un decolorant costa 5 lei