| Cesafacembinesinoi a întrebat:

Buna. Mi-am facut o masca pentru par din uleiuri. Stiu ca uleiul de rozmarin nu trebuie aplicat fara un alt ulei, asa ca l-am amestecat cu mai multe, ulei de ricin, am pus si de menta, de argan, castor oil si de migdala. Imi cade parul de la acest amestec mirobolant sau ceva?
Principala intrebare este cam cat timp trebuie sa tin masca?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.O masca trebuie sa aiba consistenta ca un balsam de par, sa poata fi clatita usor. Daca faci asa un mix de uleiuri pe care le tii numai pentru jumatate de ora(cam cat se tine o masca), nu ai facut nicio afacere, ci doar pierzi timp spaland parul si irosesti produsele. Daca tii neaparat, lasa uleiurile in par peste noapte, aplica un masaj viguros si abia doua zi spala-l.Nu iti cade parul, cel mult iti poate fi afectata pielea scalpului, din cauza vreunei reactii alergice. Daca ai mai aplicat aceste uleiuri si n-ai avut nimic, nici de data aceasta nu vei pati nimic.Parul cade oricum singur, zilnic, intre 50 si 100 de fire, deoarece asa este programat sa se regenereze, alta metoda nu-i.

| Cesafacembinesinoi explică (pentru dullcat):

Si data trecuta le-am tinut peste noapte, o fac si acum.
Multumesc mult mult

| dullcat a răspuns (pentru Cesafacembinesinoi):

Aa, foarte bine atunci.Cu placere.