| Dyia67 a întrebat:

Buna, mi-am luat Epilator dar ma doare, ce pot folosi înainte sau exista ceva crema sa amorțească locul pana ma epilez sau ceva sa nu mai simt și sa nu ma irit?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Epilarea, sa nu fie atat de dureroasa, se face dupa ce ai facut o baie mai indelungata (jumat de ora) in apa calda, dupa care te-ai sters si lasi cca. 1ö minute sa se usuce firele (radacinile inca raman "inmuiate".
Dupa epilare, dai simplu cu spirt sanitar sau doar cu apa rece (in zone foarte sensibile).

| RxTx a răspuns:

Exista gel special

| Sophieka a răspuns:

Buna

Din nefericire, cu epilatorul doare tare, mai ales daca ai firele / radacinile groase si par des.
Eu prefer ori bicul, ori sa ma epilez cu ceara.
Gasisem mai demult un site cu diferite feluri de ceara cu arome, mango, capsuni, etc si avea o solutie spray care cica diminua durerea dar nu am comandat niciodata si nu mai am idee cum se numeste site-ul!
Daca il gasesc, te anunt.

| Sophieka a răspuns:

Nu se da cu spirt dupa epilare, preferabil sa iti iei o crema anume pentru dupa epilare.

| Sophieka a răspuns:

Uite am gasit : https://waxx.store/ro/#our_products

Mergi in jos la produse si vei vedea: Spray pentru eliminarea durerii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc acest spray înainte de epilare :
https://www.emag.ro/......DMDFQCBBM/

De asemenea pentru înlesnirea durerii este recomandată epilarea in zilele de Stop, adică atunci când ești la ciclul ( dacă ești femeie ).

| dragodana a răspuns:

Salut!
Doare la început, apoi te obișnuiești.
Epilatorul meu(Braun) a venit cu o mănușă de răcire a pielii după epilare.
Da, în "acele" zile doare un pic mai rău.Depinde de fiecare corp ce prag al durerii are.
Știam ca exista loțiuni de la Gerovital.