| Andreea174738 a întrebat:

Pana acum m-am epilat la inghinal doar cu bicul. Bineînțeles firul de par este foarte gros, cu ce ar trebui sa ma epilez, benzi, ceara, epilator? Doare tare? Nu vreau sa mai folosesc bicul pentru ca mereu ma irit și următoarea zi parul creste la loc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa te epilezi cu ceara, ca procesul sa dureze cateva saptamani pana creste la loc. Este dureos din pacate si posibil sa te iriti si acolo, mai ales daca esti bruneta si firul de par este gros.
Nu recomand cremele epilatoare, pentru ca zona pasaricii este foarte sensibila si o poti irita, producand-i arsuri sau iritatii foarte urate.

5 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Incearca creme depilatoare. Cu ce vrei tu nu se poate. Eventual sa folosesti un epilator cu electroliza sau epurare cu laser...Dar e mai scumpă.

| ywar a răspuns:

Nu te mai epila tata! lasa-l sa creasca, ii faci codite. Si la barbati si la femei, cat mai pe natur!

Răspuns utilizator avertizat