| Sely_3806 a întrebat:

Buna mi-am luat niste unghii false de la magazin se lipesc dar se deslipesc repede ce fe de unghii sa-mi pun am doar 10 ani si nu spuneti esti prea mica si astea da? mersi fundita

Răspuns Câştigător
| T4ny4 a răspuns:

Daca iti doresti sa-ti tina du-te sa-ti pui cu tips la cineva care aplica acasa.La salon nu-ti va pune nimeni. Poti incerca sa merci cu cineva major ca sa te lase la un salon sa-ti pui sau la cineva acasa daca mergi.N-ai vreun cunoscut care s-ar da drept ruda de-a ta sau mama, tatal tau? Nu's deloc kitch unghiile false. Daca-ti faci un french scurt sunt superbe si dovada ca te ingrjesti.

| francesca89 a răspuns (pentru T4ny4):

Draga mea,ajunge sa ai unghiile curatate bine ca sa arati ca te'ngrijesti,tipsurile,gelul si toate rahaturile astea, distrug unghiile tale naturale, le fac subtiri si se vor rupe mereu.nu inteleg ce e asa de frumos la unghii false. poti sa-ti lasi unghiile naturale sa creasca, si poti sa-ti faci french, sau orice vrei tu.Nu e nimic mai taranesc decat plasticul pe unghii.natural e mai classy

| T4ny4 a răspuns (pentru francesca89):

Si modul tau de-a te exprima e foarte "classy", tzaranesc?laughing Daca tie nu-ti plac nu inseamna ca-s urate.

| francesca89 a răspuns (pentru T4ny4):

Am scris taranesc,nu tzaranesc. oricum, nu mi se pare un cuvant urat, nu e ca si cum ar fi o injuratura.

| T4ny4 a răspuns (pentru francesca89):

De ce ai asimilat taran/taranesc cu ceva urat? Ai folosit taranesc pentru a-ti exprima dezgustul pentru "plasticuri".N-am spus ca e injuratura, dar pentru o domnisoara/doamna e destul de vulgar.

| francesca89 a răspuns (pentru T4ny4):

Poftim?laughing serios?

| francesca89 a răspuns (pentru T4ny4):

Daca era vorba de un comportament "classy", era POATE altceva, dar era vorba de unghii false...care sfideaza bunul gust.ah si inca ceva, nu cred ca e ok sa dai sfaturi unei fetite de 10 ani cum sa'si puna kitsch'urile alea pe unghii.

| T4ny4 a răspuns (pentru francesca89):

Sunt de acord cu tine ca sunt persoane care intrec limitele cu unghiile foarte lungi si roz sau mai stiu eu ce combinatii de culori.Insa trebuie sa te gandesti ca sunt persoane care au anumite probleme cu unghiile si apeleaza la aceasta metoda.Nu cred ca este ceva de condamnat.In plus, ea deja folosea, n-am sfatuit-o decat sa mearga la un profesionist pentru rezultate mai bune.Gusturile nu se discuta tocmai din cauza ca difera de la persoana la persoana.Iar daca cineva nu este de acord cu tine nu inseamna ca automat parerea lui/ei este gresita.

| francesca89 a răspuns (pentru T4ny4):

O manichiurista care pune unghii false la o fata de 10 ani, aia nu mai e profesionista.

| T4ny4 a răspuns (pentru francesca89):

E profesionista atat timp cat isi face treaba.Nu stiu de o lege care sa interzica asta! Sau care sa limiteze varsta minima admisa.Este strict problema ei.Si corpul este tot al ei! Daca ea asta isi doreste, asta va face!

15 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Iti poti pune tu acasa, este mult mai ieftin si iti poti face ce modele vrei, gasesti aici produse import Germania http://softnailsro.blogspot.com
To aici gasesti si lacul de unghii cu efect de "crapare" sau lac marmorat: http://softnailsro.blogspot.com/2011/09/lacuri-cu-efect-de-crapare.html
http://modelepeunghii.blogspot.com/

| francesca89 a răspuns:

Paiii ce as putea sa-ti spun in afara ca esti prea mica?
Si de ce ai vrea unghii false? sunt hidoase,kitschoase, de prost gust.
Lasa'le naturale, crede'ma. Less is more.

| kajen4ever a răspuns:

Tot ce-ti pot zice e...fii naturala, nu te uratii cu unghiile alea, pentru ca mai tarziu o sa iti para rau!

| T4ny4 a răspuns:

Stii cum e, cand n-ai bani sa-ti pui spui "sunt de prost gust " laughing) e alegerea ta ce vrei sa faci.In plus fata n-a intrebat daca va plac voua sau nu, doar ce ar putea folosi mai bun.Citit o intrebare pana la capat.

| Sely_3806 explică:

Nu va mai certati!

| dragutzaadelutza a răspuns:

Pai eu mi-am luat niste tipsuri cu 2 lei sunt 20 de tipsuri si lipici cu 6 lei si iti ajunge de vreo 4 5 ori sati tot pui