| SweetChocolate3 a întrebat:

Mi-am vopsit parul cu violet de gentiana si cu albastru de metilen si as vrea sa stiu ce pot face ca sa nu se mai ia pe haine. >:" Se ia culoarea pe orice.sad Deci ce pot face ca sa nu se mai ia? Va rog raspunsuri decente!happy

Răspuns Câştigător
| alina090 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. mai bine vopseste-te pentru ca asta se poate lua cu zeama de castraveti murati insa violetul de gentiana si albastrul de metilen se ia si pe haine. iti spun din proprie experienta ca mie mi s-a luat si pe perna si aveam si pe fata dimineata. happy

| SweetChocolate3 explică (pentru alina090):

Da....asta am patit si eu. Cand m-am trezit aveam jumatate de fata mov si jumatate verdelaughing. M-am spalat si acum am parul mov, iar ceea ce ma bucura e ca nu se mai ia nici pe haine si nici pe piele oricat ai incercalaughing Va multumesc celor care mi-au raspuns la intrebarehappy

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ai ce face, era de stiut ca se ia pe haine, spala-te mai des pe cap sa iasa culoarea, alta solutie nu cunosc

| Nolkyz a răspuns:

Sa astepti sa ti se duca din par. Am trecut si eu prin asta big grin. Data viitoare foloseste nuantator.