| Kida_5763 a întrebat:

Nu mai stiu cum sa imi prind parul.Ma puteti ajuta? Fundaa` love struck

Răspuns Câştigător
| AngeLofDeaD a răspuns:

Ai putea sa iti prinz parul in coada, sau 2 codite, sau o coditha in mijloc si multe agrafe in jurul ei.

(1 Aprilie 2011 11:42 )
Essence a răspuns:
Http://assets.acasatv.ro/......oto_14.jpg

Păi poți să îl pui în diferite cozi. De exemplu poți să-l pui numai în coadă la spate. Sau să îl împletești. Să prinzi câteva șuvițe pe la spate încât să nu te deranjeze părul când te aplceci. Ca să nu se observe poți să-l legi cu agrafe negre. Poți să-l faci coc, nu extravagant... ceva simplu. Sunt diferite clămițe de păr cu „dinți" ce te pot ajuta să îți susții părul în frâu. Sau mai sunt și niște elastice cu sârmuliță în interior. Le poți folosi să faci un model finuț.

Lasatil lung normal, simplu fara nici o coafura, lasatil pe sapate, nu stiu cam sati zic, parul prins in codite sau in cestio cea ca sa arate bine trebuie sa fie facut perfect, cea ce ar fi cam greu, latil ca in poza urmatoare : http://www.curly-hair-styles-magazine.com/......air-14.jpg sau http://www.saloane-bucuresti.ro/......ng%202.jpg
dupa mine asta-i numai bine

Sper că te-am putut ajuta xD poți însă să te uiți și la tutoriale pentru păr.

http://www.google.com/......tp?/search
arata foarte bine, acest tip de coada. se poarta.

7 răspunsuri:
| deiutaza45 a răspuns:

Buna in 2 codite o coada o coada impletita cu glamurete cu o clama sper ca te-am ajutat funda?

| pinky_2278 a răspuns:

Buna kida:*... poti sa ti prinzi parul intr-o coada in varful capului, coada impletita.coada impletita intr o parte,codite simple sau impletite,cu bentite,cordici, lasat pe spate sau mie imi place sa imi prind parul astfel:imi fac o coada simpla, fac o gaura pe deasupra si bag coada prin caura aia si iese super tare... poti incerca este foarte supar. sper ca ti am fost de ajutor.Papa:*:*:*

| baiatuucupizzza a răspuns:

Nu are wireeles

| kidDiana a răspuns:

Pai in coada, cu clestele, cu Glamureci depinde cum iti place tie!

| shakira_5160 a răspuns:

Sa-ti spun este un fel de coafura te impletesti in asa fel incat pare ca esti in 8 este foarte frumos

| dennysutz4a a răspuns:

Fa'ti o bucla mai bufanta sh prinde'l in c0ada este simplu de facut:*...il tapezi putin la bucla ca sa stea mai binesh sa'l dai cu fixativ ca sa se mentina:*!

| Amalia_7717 a răspuns:

Mergi la un salon!