| AlLeYoana a întrebat:

O intrebare:ce metoda de epilare pentru picioare imi recomandati? As prefera una de lunga durata...eu ma fac cu lama, dar creste cam repede, si am auzit ca prea multa crema provoaca cancer.Voi ce metoda folositi si cat va tine?big grin

9 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Cea mai buna metoda este epilarea cu ceara sau cu aparatul epilator. Ambele sunt dureroase dar in timp te vei obisnui. Cat tine depinde de grosimea firului de par.

| mona a răspuns:

Si eu tot lama folosesc si creste destul de repede dar daca folosesti aparatul care e dureros pentru ca zmulge firele nu o sa-ti creasca asa repede[sora mea foloseste un astfel de aparat o data la 3-4 saptamani]

| Bondarel99 a răspuns:

Epilarea cu ceara este cea mai putin dureroasa si cea mai eficienta dintre toate metodele care au in vedere smulgerea firului de par.Si iti ramane pielea catifelata pentru mult timp.
Crema depilatoare, aparatul de ras si astfel de metode fac firul de par sa creasca mai repede si mai gros si uneori sub piele ceea ce e foarte inestetic.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Bună.
Toată vara am folosit cremă. Rezultaul:părul a crescut mai des și mai lung decât înainte.
De curând mi-am achiziționat un epilator electric. Încă nu l-am încercat, dar persoana care mi l-a recomandat a spus ca nu îi mai crește atât de repede, și smulge de la rădăcina, dar nu doare tare.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Cu aparat epilator. Crește mai greu, firul va fi mai subțire și se va deschide în timp la culoare nu va mai fi negru și nici gros!

| Kasia a răspuns:

Ceara!-te tine cam 3 saptamani
Epilator-intre 1-2 saptamani
Ceara face minuni crede-ma.

| AlLeYoana explică:

Buna! Stie cineva un truc pentru a ma obisnui mai usor cu aparatul epilator?

| lovelife9 a răspuns:

Ceara,benzii epilatoare sau aparatul epilator...

| Alexa920 a răspuns:

Cea mai buna metoda cre si eu o incer este Ceara o poti cupara sua s ate duci la salon sa o faci si nu mia creste repede din contra eu iti zic ca vei fi foarte multumita eu incec de mult timp