| FlorinaRuby a întrebat:

Bună, oul este bun pentru creşterea părului? Aţi încercat? Trebuie doar gălbenuşul sau tot oul? În cât timp văd rezultate? Se aplică înainte de şamponare sau după?

Răspuns Câştigător
| myyno a răspuns:

Buna! Oul nu ajuta la cresterea parului ci este un tratament pentru par pentru o crestere sanatoasa a firului de par! Acesta ajuta parul, facandu-l mai rezistent si mai stralucitor! Se foloseste atat albusul si galbeusul cat si galbenusul simplu in cimbinatie cu putin otet de mere. Se aplica intre samponari!{Adica te faci o data cu sampon, te clatesti aplici oul, stai cu el 10 -15 minute, si te speli din nou cu sampon}! Iar rezultatul se vede intr- luna, o luna si ceva! Pup
Funda?

2 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Nu stiu daca e bun pentru crestere dar sigur e bun pentru hidratare.Eu am avut balsam cu ou si a fost foarte bun big grin

| eleonora28 a răspuns:

Eu stiu ca este bun pentru hidratarea parului. Galbenusul este cel mai folosit in mastile pentru par.

Masti regenerante, impotriva caderii parului

1. Masca cu ulei de ricin

Se recomanda amestecul intr-un recipient a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora. Se recomanda acest tratament de 4 ori pe saptamana.

2. Masca regeneranta si revitalizanta

Aveti nevoie de o jumatate de ceasca de suc de morcovi, un galbenus de ou, 2 linguri de ulei de masline, o capsula de vitamina E, 10 picaturi de vitamina A uleioasa si zeama de la o jumatate de lamaie. Toate acestea se amesteca intr-un recipient iar modul de folosire este similar celui de la masca numarul 1.