| ioanamaria121 a întrebat:

Parul meu natural este un saten inchis, deja m-am decolorat a 3-a oara, dar m-am plictisit de acest blond mai ales ca se ingalbeneste. As vrea sa ma vopsesc bruneta, dar singura, fiind perioada asta. Insa nu stiu cum sa procedez, ma puteti ajuta? Poate iesi nasol? Cum fac sa iasa aceeasi culoare si pe parul decolorat si la radacina unde deja a crescut de o palma? Ce vopsea ar trebui sa aleg?

2 răspunsuri:
| AlexandraLAVINIA53ala a răspuns:

Buna ioanamaria ma numesc ale si in legatura cu ceea ce vrei sa faci este ok asa am fost si eu am fost blonda iar pe urma m-am facut bruneta ai sa vezi ce schimbare o sa ai. eu m-am facut cu PALET negru nr 1 astept raspuns daca ti place idea mea.fa ceea ce ti place o sa iese

| kittylove56 a răspuns:

Și eu am făcut schimbarea asta de la blond la brunet. Și am folosit toate vopselele. Eu una am parul mai moale și mai rar si vopseaua de la Palette mi-a făcut parul sa mi cada foarte tare, eu îți recomand garnier color natural mi se pare ca nu afectează așa tare parul sau încerci pachetele de la l’oreal, syoss cele profesionale pentru colorare mai intensa și dacă ești blonda te as sfătui sa folosești doua cutii de vopsea oricum fiind blonda și făcându-te acasă o sa îți mai iasă culoarea din par o perioada dar după 2-3 vopsiri zic eu o sa fii bruneta de parca așa ai fii fost de înainte. Un alt sfat este dacă nu ești sigura ca o sa ți placa sa îți închizi puțin culoarea mai întâi adică sa l faci saten cu un nuanțator ca idee in caz ca nu îți va plăcea sa revii la blond mai ușor. Mai scrie mi ce vrei sa știi, nu sunt vreo experta dar am avut o prietena foarte buna coafeza care m-a învățat câteva chestii ca sa ma descurc singuralaughing