| Lora a întrebat:

Este a treia oara cand intreb si nu mi se raspunde.Deci eu sunt vopsita blond, intre timp mi-a mai crescut parul si radacinile sunt satene, vreau sa ma vopsesc inapoi saten pentru ca m-am cam saturat de blond.Am deja vopseaua numai ca nu stiu cum sa procedez sa iasa mai bine si uniform, sa decolorez radacinile si apoi sa ma vopsesc ca sa iasa cat de cat ok, sau e bine si asa direct fara sa il mai decolorez la radacina?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Este necesar să te decolorezi şi la rădăcină pentru că şatenul o să fie în nuanţe diferite. La rădăcină o să fie mai închis, şi pe restul părului mai deschis.

pa, pa.

11 răspunsuri:
| Lora explică:

Intr-un final am primit ceea ce vroiam va multumesc tuturor si imi pare rau ca nu va pot oferi tuturor fundite ca asi fi facut-o!

| alonet a răspuns:

Pana la urma ti-ai mai ars o data radacina? ca sa poti sa iti dai seama ca nu era necesar? si decolorantul a fost cu oxidant de 12 % daca da atunci happy cred ca de cand ai pus intrebarea ti-a crescut de o palma parul tau tongue

| Giovanna a răspuns:

Pai uita-te pe instructiuni, orice vopsea are asa ceva, eu zic ca ideal ar fi sa stea mai mult culoarea pe partea blonda si mai putin pe radacini dar e cam dificil sa aplici intai pe varfuri si apoi pe radacini, poate cel mai recomandat ar fi sa mergi la un coafor. Nu ti-as recomanda sa iti decolorezi radacinile si apoi sa le vopsesti, supui parul la prea mult stres plus dupa aceea nu ai voie sa-l vopsesti in zona aceea cel putin 2 saptamani, asa ca nu e buna varianta asta. Incearca sa aplici intai pe blond si dupa 10-15 minute aplici si pe radacina si lasi asa inca 15 minute. Ar trebui sa ai instructiuni la vopsea, si acolo scrie cum se face doar ca acolo se specifica pentru situatia in care vrei sa prinda vopseaua mai tare pe radacina, ma rog big grin tu faci invers. O sa-ti fie mai greu deoarece pe blond oxigenat prinde extrem de greu vopseaua sad asa a patit o prietena de-a mea. Bafta!

| Lovely a răspuns:

Deci poti sa aplici vopseaua si fara decolorare happy Ceva in genul am facut si eu. Din moment ce blondul e o culoare deschisa satenul se va prinde imediat atat de radacina ta care e satena cat si de restul firului de par. Pt o aplicare uniforma poti ruga pe o prietena ceva sa te ajute si eventual sa folosesti o pensula speciala pentru vopsea de par. Ai grija de tine:* succes

| MikyMi a răspuns:

Da, e mai in regula daca intai te decolorezi.
Roaga o prietena sa te ajuta nu cred ca te vei descurca singurica.

| Helăăău a răspuns:

Incearca mai intai pe un varf de par / o suvita, sa vezi daca se aseamana cu culoarea ta naturala, si daca seamana te poti vopsi direct, fara sa te decolorezi big grin

| ALice_4674 a răspuns:

Ti-am mai vazut intrebarea, dar chiar nu am stiut cum sa iti raspund.Eu zic ca cel mai bine e sa te duci la un salon si sa intrebi acolo.

| Roxana_2583 a răspuns:

Atat timp cat ai radacinile naturale nu ai dc sa le decolorezi. vopseste te norlmal fara sa te decolorezi nu se va intampla nimic.nu-ti fie frica. cel mai corect ar fi ca sa ceri sfatu unui specialist in domeniu, ducandu-te la un coafor sa l intrebi si ai sa vezi ce ti va spune si ii vei urma sfaturile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema sta in felul urmator
daca vrei sa revii la satenul tau nu te mai decolora ca asta o sa faci mereu
deci vopsesre parul si cu timpul incepi sa tai din ce s-a decolorat
succes

| Adina_3463 a răspuns:

Daca vopseaua e o nuanta mai inchisa decat culoarea ta naturala, se poate aplica fara sa decolorezi si culoarea parului va iesi uniforma.

| bybiluca a răspuns:

Pai ar fi mai bine sa nu te mai decolorezi. Succeswinking