| anonim_4396 a întrebat:

pe 1 septembrie este majoratul fratelui meu si imi doresc enorm ca pana atunci sa imi creasca parul ceva mai mult. Aveti idee de un produs care iti face parul sa creasca ma repede ( eventual sa functioneze ), de unde il pot cumpara si cam cate costa?! Multumesc

5 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Pe langa uleiul de ricin cu care ar fi recomandat sa te dai seara sa astepti pana dimineata si dimineata sa te speli pe cap, poti incerca samponul pentru cresterea parului de la favisan, il gasesti ori in farmaciile sensiblu, ori in plafaruri, costa 10-11 lei, nu mai stiu exact, http://beauty-boutiqque.blogspot.ro/......html,ajuta la cresterea parului si il spala foarte bine,inca o chestie ar fi sa iti piepteni parul dimineata si seara cu o perie de la radacina ca sa masezi scalpul si sa stimulezi circulatia sangelui, ca sa iti creasca sanatos ar fi ok sa nu folosesti cel putin o luna placa, feon sau ondulator, si daca folosesti ai grija sa-ti cumperi un spray cu protectie de buna calitate, e peste 40 de lei unul care intr-adevar isi face treaba,dar merita si te poti da cu el si cand iti expui parul la soare ca sa nu se arda sau roada, ai grija sa-ti ingrijesti varfurile cu masti/solutii hidratante, poti cauta pe net o gramada de masti naturiste pentru varfuri, ca sa nu fi nevoita sa ti le tai, incearca si sa folosesti un balsam tot de la favisan care iar e foarte bun si da rezultate.Eu zic ca daca ti cont de ce ti-am zis pana la 1 septembrie se va vedea o diferenta, si va fi si mai sanatos, ca degeba creste, daca ai varfurile despicate, ti se va rupe si n-ai facut nimic.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Revalid, sau ceri la farmacie tratament cu petrol, la 1-2luni sa-ti tai putin din varfuri.
Este foarte inportan ca varfurile sa nu fie tocate si apoi mai cred intr-o alimentatie rationala!
Te pup!

| Bianca888 a răspuns:

In general parul nu creste cu pastilute, creme si mai stiu eu ce... Daca vrei poti sa-ti pui extensii sau mesa.

| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns:

Uleiul de ricin.Din cate am auzit este foarte bun. Se achizitioneaza din farmacii iar pretul variaza. te pup sper sa te ajute

| dyaclaudia a răspuns:

Cauta la farmaciile naturiste.Si eu am avut unul si dupa cateva spalari chiar se cunoaste diferenta.Costa in jur de 12 lei. FUNDA plz