| icebutterfly a întrebat:

Heey! Aveti idee ce pot face ca sa imi creasca parul mai repede? devilbig grin

6 răspunsuri:
| Senoritha a răspuns:

Dai cu ulei de recin si spala-te des pe cap!

| babylove a răspuns:

Masca cu ulei de ricin. Te ungi la radacina parului si stai asa cam o jumatate de ora apoi faci baie normal pe cap. Faci masca din asta cam o data la o saptamana.
Un deficit de vitamine ar fi o mare problemă. Caută la farmacii vitaminele A, B, C, E şi Zn. Rezultatele nu vor întârzia să apăra.
- Periaza-ţi bine părul. Periatul cu o perie lată şi căptuşită stimulează circulaţia sângelui. Repetă acest lucru dimineaţă şi seară. Ai grijă să nu se rupă firele de păr de la periatul prea intens!
- Altă modalitate foarte bună de stimulare a circulaţiei sângelui este masajul scalpului. Ori de câte ori ai timp, masează pielea capului încet, folosind o mişcare circulară.
- Uleiul de ricin sau de măsline sunt remediile naturale perfecte pentru părul deteriorat. Ajută la menţinerea sănătăţii scalpului, şi se recomandă aplicarea lor seara, după o încălzire prealabilă, şi clatirea părului dimineaţa, după ce l-ai lăsat să acţioneze întreagă noapte.
- Măştile cu Henna incoloră (se găsesc la farmacii şi în magazine cu produse naturiste) întăresc firul de păr şi îl fac mai gros, mai rezistent, mai sănătos.
- Expunerile masive la soare contribuie la fragilitatea firului de păr, la fel şi praful, la care te expui în fiecare zi, şi obiceiul de a-ţi trece frecvent mână prin păr, este foarte dăunător.
- Ceaiul verde este şi el un remediu eficient împotriva căderilor părului. Bea trei căni de ceai verde zilnic, pentru mai multe luni, iar în timp vei vedea, cum părul îşi recăpăta sănătatea şi strălucirea.
- Oţetul poate fi folosit şi el pentru stimularea creşterii părului. Asigură o bună circulaţie a sângelui la nivelul scalpului şi menţine sub control cantitatea de sebum, care împiedică creşterea normală şi sănătoasă a firului de păr.
- Evită cafeaua, alcoolul şi ţigările. Somnul de noapte este şi el foarte important.
Nu întrerupe tratamentul după primele efecte, ci continuă până la şase luni (cel puţin). Vei avea un păr sănătos, bogat, rezistent şi strălucitor.

| TeIubesccc a răspuns:

Sau poti pur si simplu sa-l tii majoritatea timpului prins laughing. Crede`ma, am incercat si chiar a dat rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosește uleiul de ricin, galbenuș de ou și vitamina A.
Aplici masca pe pielea capului prin masaj și pe lungimea sa iar la 2 ore te speli în mod obișnuit. Uleiul de ricin este cel mai bunhttp://healthy.kudika.ro/......ui.html,eu am folosit tincura de ardei iute chiar a functionat si costa 7 lei la plafar

| 0xBloodyKidx0 a răspuns:

` Păi eu îţi recomand ulei de ricin thinking

| AustralianTeaTree a răspuns:

Buna! Cel mai bine este sa folosesti ulei de ricin. Daca nu vrei incearca sa-ti ti parul cat mai mult prins in coada.La mine chiar a mers si a dat rezultate destul de rapide.In primul rand ai nevoie de un sampon cat mai bun care sa nu iti provoace matreata.Eu zic sa folosesti Dalin indiferent de ce varsta ai.Eu am 12 si il folosesc.Imi place tare mult! Al doilea pas ca sa-ti creasca mai repede e sa nu folosesti placa pentru ca daca este deteriorat nu va creste. Trebuie sa-ti tunzi varfurile regulat cam odata la 3 luni. Daca chiar vrei poti folosi mastii de par. Uite aici una :http://www.youtube.com/watch?v=6CUrKdotFTQ. Dar nu uita ca trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. funda?