| Pandicorn22 a întrebat:

Pe 27 iunie m-am decolorat ombre dar nu foarte tare. Doar varfurile (2cm) sunt blonde. Dupa m-am facut cu nuantator. Parul meu era saten mediu spre inchis. Prin septembrie vreau sa il dexcolorez iar dar putin mai tare. Vreau sa se vada mult mai bine efectul. Dupa vreau sa ma vopsesc dar permanent de data aceasta. Credeti ca ii prea repede? Cat ar trebui sa astept intre decolorari?
P.S.: Am folosit decolorant de 12 de la kallos si o pudra albastra decoloranta tot de la ei. Nu mi-a ars sau deteriorat parul. happy
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Nu stiu ce sa spun.Probabil ca ai un par bun,rezistent,ceea ce binehappy.Dar esti constienta ca in timp se vor subita si fragiliza. Daca e inca ok, bucura-te de asta si nu il agresa cu inca una,, ca mai duce". Aplica o vopsea blond argintiu foarte deschis, si sigur il mai deschide, fara sa mai fie nevoie de interventii cu decolorant.:*

2 răspunsuri:
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
2 cm? Esti sigura? Se observa?
Intr-un an nu ai voie sa te decolorezi de mai mult de 2 ori, dar avand in vedere ca tu ai folosit oxidant de 12%, nu ar trebui sa mai repeti procedura.Bineinteles,acestea sunt recomandari in cazul in care vrei sa ai un par ok, si sa nu te trezesti peste 2-3 luni cu par cazut si rupt de la decolorari succesive.Nu il mai decolora,ti se vor subtia si rupe varfurile, pentru ca oricum varfurile sunt cea mai vulnerabila parte a parului, fiind cele mai,, batrane". Decoloreaza-le, doar daca ai in plan sa tunzi tot ce ai decolorat dupa o luna-2. Sfatul meu este sa faci totul din vopsea.Ia-ti cea mai deschisa nuanta, dar intre timp hidrateaza-l foarte bine, decolorantul arde si usuca tot.

| Pandicorn22 explică (pentru Just0a0dream):

Parul incepe sa se deschida treptat de la nivelul umerilor, dar doar varfurile de vreo 2 cm sunt blond deschis. Am parul pana la mijlocul spatelui. Ii decolorat de 3 saptamani si ii ca inainte de decolorare. Nu ii aspru si nici nu se rupe. happy

| Just0a0dream a răspuns (pentru Pandicorn22):

Nu stiu ce sa spun.Probabil ca ai un par bun,rezistent,ceea ce binehappy.Dar esti constienta ca in timp se vor subita si fragiliza. Daca e inca ok, bucura-te de asta si nu il agresa cu inca una,, ca mai duce". Aplica o vopsea blond argintiu foarte deschis, si sigur il mai deschide, fara sa mai fie nevoie de interventii cu decolorant.:*