| maya_1225 a întrebat:

Daca ma decolorez cu pudra decoloranta de la kallos si apoi ma vopsesc un saten (eu sunt bruneta), imi ard parul?

7 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Da,este foarte posibil ca parul sa se arda si vei avea mai mult de tras si de cheltuit decat daca, mergi la un salon sa-ti schimbi culoarea parului.

| SabinaRsT a răspuns:

Sigur, parul se arde si daca il usuci cu pheonul, il distrugi in adevartul sens al cuvantului, cel mai bine e sa iti iei un nuantator NATURAL, se gaseste la farmacie si nu dauneaza parului.
Sper ca te-am ajutat!

| Aianna a răspuns:

Da iubita. Nu ti-l decolora. Acum` depinde si de cat timp esti facuta bruneta daca esti de 3-4 ani ai putea sa incerci. Doar ca dupa aia nu iti mai poti baga piaptanul in par. Iti va fi foarte ars si ros la varfuri. Sfatul meu e sa nu te faci. Acum tu decizi tot. Te pup sper ca ai avut un ajutor si de la mine :*.

| ioscry a răspuns:

Ars e putin spus til distrugi complet eu am facut la fel si practic mi se macina pina nu am mers la un salon sa m-il regenereze nu am avut ce sa-i fac si am avut parul de imi acoperea tot spatele si a trebuit sa-l fac pina la umeri sfatul meu ca fata e sa nu faci asa ceva pup

| maya_1225 explică:

Aianna,sunt bruneta de 4-5 ani dar nu m-am mai vopsit de mai bine de 5 luni pentru ca mi s-a luat de brunet si vreau sa il mai deschid, foarte putin de inceputhappy

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorare incearca COLOR OFF este un produs rusesc ce nu arde parul, https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il poti comanda la nr 0754921669

| Angeleyzz a răspuns:

Nu stiu cred