| Elena_9918 a întrebat:

prietena mea isi roade tot timpu unghiile si m-a rugat sa caut o solutie.are unghiile foarte mici nu poate sa se aptina sa nu le roada ar vrea sa se opreasca dar nu poate.cred ca a devenit obisnuinta. un sfat urgent? cum sa nu-s mai roada unghiile (dau fundita pentru cel mai bun sfat)!happy

5 răspunsuri:
| 123456 a răspuns:

Pai spune-i cand ii vine sa-si roada unghiile mai bine sa ia alceva sa roada ex sa manance ceva :d

| yo4ever a răspuns:

Buna, deci sunt niste solutii care te dai pe ungii pentru ca sa nu ti mai rozi unghiile...cred ca se gasesc in faramacie au un gust oribil.sau daca nu da o cu spirt pe unghii...pwpici

| MsGossier a răspuns:

15% dintre adulti si 45% dintre adolescenti obisnuiesc sa-si roada unghiile. Cauzele care ii fac pe oameni sa isi roada unghiile sunt, de cele mai multe ori, de ordin psihic si apar ca urmare a emotiilor foarte puternice sau a stresului constant.

O vizita la psiholog... psihoterapia ajuta!

Insa am auzit ca sunt niste solutii la farmacie, amare pentru treaba asta sau foloseste lac mar asta chiar ajuta

| CreepyCrow a răspuns:

Sa se cu ardei iute pe unghiilaughing

| anika33 a răspuns:

Ohhhhhhh, doamneeee.Si eu am fix aceeasi problema cu rosul unghiilor. Le am foarte foarte foarte mici puppy dog eyes.Si.deodata ce a devenit un obicei.greu te mai dezobisnuiesti happy.
Fundita?