| Elena_9918 a întrebat:

va-m mai spus de prietena mea care isi roade unghiile din pacate din cauza pc-ului nu am putut citi raspunsurile va rog frumos daca mai puteti scrie odata raspunsurile "cum va-m spushappyprietena mea si roade unghiile si nu poate sa se abtina orcat ar incerca nu poate sa nu o faca laughingcred ca a devenit o obisnuintacryingcum poate sa se dezobisnuiasca"pls. daca stiti da-ti raspunsul:-d happydau fundakiss

Răspuns Câştigător
| pufu :* a răspuns:

Fara vointa nu se poate happy si eu am trecut prin asta aveam niste "unghii" daca le puteam numii asa laughing pana intr'o zi cand eram hotarata sa ma las de acest hobbyhee hee au trecut 2 saptamani si cand am vazut ca toata lumea era uimita de ce unghiutze frumm aveam love struck asa drage mis laughing am hotarat sa ma las de hobby! Si acum imi vine sa le rod insa imi amintesc cat " efort " am depus pentru a le " creste " whistling si trec mai usor peste acele ganduri "necurate "laughinghee hee. Succes love struck daca tot nu poate cu vointa da-i peste mana ori de cate ori o vezi cu degetutzele in gura, pipereaza-i degetele sau cumpara-i un lac de unghii cu crestere rapida si spune'i sa se abtina macar 3 zile, si cand o sa vada ce unghii frumoase are o sa se lase singura de rosul unghiilorhee hee. Bafta :*:*:*

5 răspunsuri:
| Caty_9264 a răspuns:

Ar putea sa se dea cu niste condimente foarte picante pe unghii...

| ancan a răspuns:

Ai putea sa o dai cu ardei iute pe unghii sau sub ele. dar sa o avertizezi sa nu se frece la ochi laughing

| Blue_2910 a răspuns:

Stiu ca exista un lac de unghii care te face sa te lasi de obiceiul asta datorita gustului sau neplacut.

| alexutza697595 a răspuns:

Si eu imi rod unghiile. Dar ca sa imi creasca, mi-am pus unghii false. Sa le tina vreo cateva saptamani pana ii cresc bine de tot. Si o sa vada ca atunci cand le vede mari nu va mai avea senzatia aceea de a le roade. Eu am reusit. Suceeees!

| Bleahhhhhh a răspuns:

Pei ii trebuie mult mai multa vointa in primul rand, iar in al doilea rand ar putea incerca sa se de cu o solutie cu gust nasol sau ceva de genu... pote asa se poate obtine...