| UrsuletulPufos a întrebat:

Am o prietena care își roade unghiile doar de la mana stânga si as vrea sa știu ce leacuri sau ce sfaturi ii puteți da ca sa nu își mai roada unghiile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! In farmacii exista o oja speciala pentru cei. care isi rod unghiilee, de fapt are un gust neplacut, cred ca te saturi la un moment dat si te lasi

1 răspuns:
| Alionushca a răspuns:

Prietena ta trebuie sa isi faca alungirea unghiilor si asa nu le va mai roade fiindca vor fi tari.