| DdEeLlIiAaAa a întrebat:

Buna fetelor:*. Am o prietena care isi roade unghiile din instinct si nu stie ce sa faca ca sa nu si le mai roade pentru ca vrea sa le aiba si ea mari...imi spune`ti si mie cum sa nu le mai roada. Dau fundita`!

8 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Nu numai la farmacie se gaseste, eu am luat de la un chiosc cu cosmetice din astea ieftine o oja antibite de la gabrini si nu le-am mai putut roade de nicio culoare.

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Sa mearga la un salon si sa isi faca manichiura... o sa ii iasa unghiile frumoase si o sa'i fie mila sa le roada (la prietena mea care are aceeasi problema asta a functionat) sau exista lacuri cu gust amarhappy

| ihaterain a răspuns:

Sa isi cumpere de la farmacie un lac de unghii care sa fie amar sau sa aiba un gust naspa! asa va reusi sa scape da acest obicei

| Mony a răspuns:

Pai exista la farmacie ceva lac de unghii cu un gust ingrozitor de rau, happy, deci cand i vine sa isi roada unghiile o sa simta gustul (no sa-i placalaughing) nu stiu cum se numestesad dar ati putea sa va interesati la farmaciehappy

de exemplu eu m-am lasat de obiceiul asta... a fost un chin total, m-am abtinuthappy

sper sa o ajute pe pr tahappy

| MaaYa a răspuns:

Bunaaaa si eu imi rod unghiile. eu am putut sa mai scap de acest tic. ca e un tic nervos.:1 mi-am pus unghii false... 2: mi-am facut unghiile ca un lac de unghii sau o oja care are un gust oribil cand ''o mananci'' si 3. cand ma uit la ceva film acasa imi fun niste manuji exfoliante. sau manuji normele. tongue sper sa o ajute sfatruile mele:p fundita?

| prafdestelutze a răspuns:

Da-i pe unghii cu ardei iute
sau cu otrava de soareci
sau lipeste-i de degete plastic
sau smulge-i unghiile
winking

| MaRia_1799 a răspuns:

Si varamea face asta! Zii sa isi ia de la farmacie un lac amar pentru unghiibig grin...Si daca are sau ai probleme cu cresterea unghiilor sa foloseasca sau sa folosesti calciu pentru unghii! Si inca un sfat cumparati regenerant pentru unghii si o sasi revino ff bine! Cel mai bun este de la Kell's! Am o sansa la fundita?big grin:d

| Ella995 a răspuns:

Eu inca mai am acest tic nervos si acum, la 15 ani...pentru a scapa de el am incercat cu unghii false, dar cand mi le dadeam jos mi le rodeam iar...cu ardei iute nu cred ca voi incerca, pentru ca imi place sa mananc picant, deci le va face mai tentantelaughing
o sa incerc sa imi pun scotch pe ele si nu o sa ma mai uit la filme o perioadahee hee
Multa ambitie pentru prietena ta^_^