| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni! Am 12 ani jumate si sunt destul de dezvoltata pentru varsta mea. Eu vreau sa ma epilez pe picioare dar mama imi spune ca dupa aceea va fi mai gros firul de par si va fi mai vizibil. Ce spuneti sa fac?
multsaaam :-x

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Da e adevarat ce zice mama ta.Ai timp sa te epilezi.Pe la 14 ani incolo.Nu te grabii...inca esti o pustoaicahappy funda?batting eyelashes

12 răspunsuri:
| mary23 a răspuns:

Pai odata si odata tot va trebui sa te epilezi. Ca te epilezi acum, ca te epilezi peste un an, nu e mare diferenta. Vorbeste cu mama ta si spune-i ca asta iti doresti. Pana la urma asta este generatia.
Te pup si ai grija de tine :*

| alinutza4a a răspuns:

Nu e adevarat. iar dupa aceea te vei epila numai vara nu tot anul. si mie imi zicea la fel dar nu adevarat. bafta si epileaza-te ca o sa fie bine o sa vezi ( epileaza-te cu ceara nu cu lama de ras ca e cel mai bine) :*

| Gabytzaa98 a răspuns:

Ar trebui s`o convingi cumva. Spune`i ca si prietenele tale se epileaza si ca ai vrea sa incerci si tu chiar daca iti va creste si mai mult dupa.Ar trebui sa mai astepti si tu putin sa iti mai creasca ca sa ai motive sa te faci. Funda? love struck

| Marynna a răspuns:

Pai...depinde cu ce vrei sa te epilezi.eu am 13 ani si ma epilez la axila(sub brat) si pe picioare(axila-2 sau 3 ani, picioare-1 an) si nu a crescut deloc mai gros si mai vizibil, chiar s-a mai rarit.eu ma epilez cu ceara calda, care este cea mai buna metoda, mai este si aparatul epilator, dar dupa mine este mai dureros
daca vrei sa te epilezi cu lama sau cu crema atunci da, iti va creste mai gros si mai vizibil

P. S:nu folosi benzi, doare mai rau ca si cu ceara si mai rupe si firele de par

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Epileaza-te.eu ma epilez de la 11 ani

| ATHOS a răspuns:

Mama ta are dreptate. O sa te saturi de atat epilat!

| powerpuff a răspuns:

Daca te faci cu lama se va ingrosa, dar daca te epilezi cu ceara sau epilator care smulge firul de par nu are de ce sa se faca mai gros, dar este putin dureros. Daca vrei sa te epilezi, epileazate dar nu cu lama sau cu crema ca pe langa faptul ca irul de par va fi mai gros, va fi si mai des. Bafta!:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu m-am epilat la 11 ani umate. dar ma epilez de fiecare data.adica o data pe saptamana atunci cand fac baie.winking. mama nu stie!big grinD:laughinghappy...si nu mi se pare mai vizibil.cred ca ai putea sa incerciwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 12 ani si ma epilez de un an pentru curatenia mea.mama a fost de acord.in plus era vara si trebuie sa merg la mare si ce faceam?
m-am epilat

| cuore a răspuns:

Eu zic ca unele decizii trebuie sa le iei de unul singur. E prea de tot sa ne sufoce si sa decida chiar tot parintii pentru noi. Epileaza-te fara sa stie.

| eve a răspuns:

Eu zic sa te epilezi

| mihaaa a răspuns:

Fratee.eu ma epilez de la 6 ani.