| anonim_4396 a întrebat:

A venit vara si mama inca nu ma lasa sa ma epilez pe picioare time out I-am spus ca nu vreau sa arat ca o maimuta paroasa toata vara dar ea spune ca nu am par (am inca mult). Ce sa fac sa o conving sa ma lase sa ma epilez?

Răspuns Câştigător
| Pau a răspuns:

Hey!
Pai spune-i ca ai ajuns si tu la o varsta si e importanta igiena pentru tine,la fel si modul in care arati. I-ai mai putea spune ca toate fetele de varsta ta fac chestia asta si nu vrei sa rada de tine fetele si baietii... spune-i ca daca nu te lasa sa te epilezi vei purta toata vara pantaloni lungi si nu mai iesi din casa pentru ca afara e prea clad pentru pantaloni lunigi laughing. Incearca sa porti o conversatie cu ea,sa ii spui cat de important este pentru tine acest lucru si sa ii spui ca ai crescut si ca de acum incolo altele vor fi prioritatiile tale(spre exemplu,sa ai mai multa grija de tine).
Daca nici asa nu e de acord,eu zic sa prinzi un moment singura acasa si sa o pui in fata faptului implinit: sa te epilezi tu singurica (de preferat cu aparatul electric sau cu ceara), dupa ce te epilezi nu mai are ce sa iti faca.
Succes, sper sa o convingi pe mamica ta sa te lasebatting eyelashes

4 răspunsuri:
| OFetitsaRoz a răspuns:

Pai te poti epila fra ca mama ta sa te vada...si nu ii spune iar cand te va vedea epilata nu are ce sa iti mai spuna, sau o ala varianta sa ii dai un exemplu de o vecina si spune-i ca iti este rusine sa iesi pe strada ne epilata...nuh incearca. Sper ca am fost de folos BAFTA!

| emokyda98 a răspuns:

Pai...daca tot nu intelege fa-o epileaza-tewinking de ce sa te faci de ras din cauza unu NU dat de ea?

| miiky973 a răspuns:

Pai epileaza-te fara sa stie si nu sta atat de aproape de ea ca sa nu observe

| continutfragil a răspuns:

In primul rand cati ani ai? asa eram si eu cu mama, dar pana la urma m-a lasat insa acum nu mai vreau eu pentru ca ma simt foarte bine asa. unora le pare rau dupa ce o fac pentru ca nu mai pot da inapoi asa ca mai bine lasa sa mai cresti si iti spun ca nimeni nu sta sa se uite la picioarele tale. asa eram si eu, mi se parea ca toata lumea se holba la picioarele mele dar era doar o chestie care mi se imprimase mie in cap. eu asta iti recomand si asta e parerea mea. mai bine te gandesti de mai multe ori ca sa nu iti para rau mai tarziu.winking