| Milies_Bianca_1994 a întrebat:

Buna, puteti recomanda niste tratamente pentru finalizarea acneei si pentru remedierea cicatricilor (din acelea la saloane ma refer)

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic dermatolog poate, nu lua tratamente de pe net ca i ti faci tenul varză

| sierra1 a răspuns:

"tratamente pentru ...remedierea cicatriciilor"

după cum văd (pe contul tău), n-ai nevoie de așa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce tip de piele ai, sunt sapunuri speciale pentru acnee si creme. Dar eu cand eram adolescenta si plina de acnee, mancam multe mezeluri, si cand am renuntat al ele am scapat si de acnee. Deci cam are legatura cu mancarea, cu igiena, schimbi fata de perna, hainele mai des, parul daca sta pe fata, stresul, mizeria din mediu in care traiesti, camera neaerisita sau chiar pielea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dieta echilibrata, analize si dermatolog.
Totusi acneea e si genetica in multe cazuri.Nu sunt un doctor sau ceva dar la mine a disparut brusc chiar daca incercasem anumite creme tratamente, aveau rezultate dar nu totale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand apele de la inaessentials. Ar putea să te ajute mult cea de lavandă, cea de trandafir o folosesc și eu constant. Aruncă un ochi pe site și cere recomandare în funcție de tenul tău, pentru strângerea porilor și reglarea sebumului cea de mentă își face treaba.